בית / חדשות / חדשות כרמיאל / חופשי עד לרגע האחרון
אהרון חופשי ז״ל כרמיאל

חופשי עד לרגע האחרון

אהרון חופשי מוותיקי כרמיאל, הלך לעולמו בגיל 82 אחרי מחלה קשה

מאת גיל דובריש

אהרון חופשי, מוותיקי העיר הלך לפני כשבועיים לעולמו בגיל 82.

חופשי, טכנאי רדיו במקצועו, נולד במוסקבה. הוא למד שם עברית באמצעות האזנה לרשתות הרדיו של קול ישראל וקול ציון לגולה – מה שהיה אסור לעשות בהוראת השלטון הקומוניסטי, ואף נשלח לכלא בשל כך.

אהרון עלה ארצה עם אימו והגיע לכרמיאל בשנת 1971. בשנת 1980 פגש את יוליה שעלתה מאוקראינה ונישא לה. חופשי שמכריו מספרים כי היה אדם מיוחד במינו, עבד בבזק במשך שנים רבות. במקביל עסק בתחביבו האהוב והקים בביתו תחנת קשר – רדיו פרטית. בימים שלפני עידן האינטרנט זו הייתה הדרך היחידה לתקשר בשידור חי עם אנשים במדינות אחרות וליצור עימם קשרי ידידות וירטואליים. במספר מקרים הצליח ליצור קשר עם חובבי רדיו שחיו בברית המועצות הקומוניסטית ואף עם הלווין הרוסי סויוז. בהמשך התפנה לעסוק בתחביב נוסף – גידול סוסים ואף רכש סוסה וגידל אותה בחווה באחד היישובים באזור.

לפני כ-14 שנים חלה אהרון במחלת הפרקינסון ומצבו הידרדר בעקביות. בעקבות המחלה, הוא נאלץ לזנוח את תחביביו האהובים. לפני כשבועיים חש ברע ואושפז בבית החולים נהריה, שם נפטר. הוא הותיר אחריו אשה, בן ושלושה נכדים.

חבריו מספרים כי ״שם משפחתו מעיד על מהותו – חופשי ברוחו ונשמתו, אהב את עם ישראל את ארץ ישראל ותורת ישראל. בכרמיאל התנדב ועזר למשפחות בכל עניין. הוא אהב לטייל בצפון הארץ וביהודה ושומרון״.

שתפו

כתבה מעניינת:

קאנטרי טופ קלאב מראה כללי 2015-11

הטופ קלאב: בעיה בטיחותית בתחתית הבריכה וצו נגישות

2 מיליון ש״ח יוקצו לשיפוץ רחב בקאנטרי בכרמיאל בעקבות מתן צו נגישות למתנ״ס ואיתור ליקוי …


תגובה אחת

  1. אילן לב-רן

    יהי זכרו ברוך ונשמתו עדן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable