חופש לילדים לא להורים - שירלי גורן,
חופש לילדים לא להורים - שירלי גורן,

חופש לילדים לא להורים

שתפו

בכל שנות עבודתי, כל פעם מחדש תהיתי מדוע חבריי לעבודה טורחים ועמלים לבקש ימי חופשה, דווקא במהלך חודשי יולי אוגוסט הלוהטים של הקיץ המהביל הישראלי, בשעה שבתי המלון ואתרי הנופש, הן בארץ והן ברחבי העולם עמוסים לעייפה בהמוני אדם, בילדים וטף – ואין כל סיכוי וחצי סיכוי להנות מחופשה רגועה ושלווה ולטעון מצברים להמשך העבודה במהלך השנה הקרובה.

כמובן שההסברים שקיבלתי מרוב חבריי היו כי אין ברירה ובחודשים אילו הילדים בחופשה מהמעון, הגן ומבתי הספר וכי אין בעצם בהיותך הורה את הפריבילגיה לבחור מועד חופשה אלא במהלך חודשיים אילו. כמובן שלא ממש הפנמתי מענים אילו והמשכתי לי לתהות איזו מן הנאה יש ביציאה לחופשה עמוסת ילדים צווחניים הרחוקה אלפי מילין מלהיות שקטה ומרגיעה. לא באמת הפנמתי את העובדה כי הילדים הללו שייכים למישהו וכי חשוב לאותו מישהו למלא את זמנם כשאין ביה”ס, גן או מעון. הכל הובן טכנית אבל לא הופנם ריגשית כלל וכלל.חופש לילדים לא להורים

והנה אני בעצמי על כל רמ”ח אבריי עומדת היום בפני חופשת הקיץ הקרבה ובאה עלינו לטובה או שלא לטובה, מבינה כי במהלך חודש אוגוסט כולו בני ה”טורבו” בן השנה ו-8 חודשים יהיה ללא כל מסגרת וכי עליי, אימו, יהיה למלא את זמנו במשך 4 שבועות מלאים, יום יום, שעה שעה על שלל פעילויות לגיל הרך, מזמורי שירה ומעגלי ריקודים, בים ובבריכה, במשחקיה זו ובפעלתון זה.

האם עדיין עומדת בפניי השאלה לעמיתיי לעבודה מדוע דווקא בחודשי הקיץ המהביל ועמוס התיירים והנופשים אתם מבקשים לצאת לחופשה? לא ולא!!!

לא רק שלא עומדת בפניי אלא שאני גם נלחמת, כולי דריכות וקרביות מול אותם חבריי לעבודה בכדי “לתפוס” את השבועיים המתאימים לי ביותר וכן למצוא מקום נופש מתאים לבני ולי למועדים אילו כי במלחמה עסקינן

חם וצפוף בטוח יהיה, רגוע ושליו קשה לי להאמין, אבל לפחות מלא בתוכן ובפעילות. ואשר לשאר ימות השנה, ימות פברואר ומרץ הקרירים והנעימים בהם נהגתי לטייל במחוזות אירופה וסקנדינביה בשלוות נפש וברוגע, בשדות תעופה אווריריים וריקים מאדם, בתורים קצרצרים ובאולמות כניסה למלונות נקיים ושקטים אצטרך כנראה לשמור לגלגול הבא…..

חופשת קיץ נעימה לכולנו!

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *