עדי אלדר 2016

חושב על היום שאחרי:‭ ‬עדי‭ ‬אלדר‭ ‬הגיש‭ ‬מועמדות‭ ‬לתפקיד‭ ‬יו״ר‭ ‬מפעל‭ ‬הפיס

שתפו

זהו נסיונו השני של אלדר להתמנות לתפקיד. בפעם הקודמת לפני 11 שנים, זה הסתיים בעתירה של אלדר לבג״צ בטענות לחוסר אובייקטיביות

מאת גיל דובריש

ראש העיר עדי אלדר, כבר מתכנן את היום שאחרי הפרישה. אם מישהו חשב שאלדר, שהודיע כי לא יתמודד לקדנציה נוספת אחרי קרוב ל-30 שנים בתפקיד, יפרוש לגמרי מהעשייה הציבורית, כנראה שטעה. השבוע התגלה כי הגיש את מועמדותו לתפקיד יו״ר מפעל הפיס, ביחד עם 17 מועמדים נוספים. בעבר כיהן אלדר כיו״ר המועצה להסדר ההימורים בספורט – הטוטו.

את יו״ר מפעל הפיס תבחר ועדת האיתור שהוקמה על-ידי משרד האוצר, לאחר עזיבתו של עוזי דיין, אשר מילא את התפקיד עד כה. בראש הוועדה יושב מנכ"ל משרד האוצר שי באב״ד וחברים בה היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג, עמית לנג, לשעבר מנכ״ל משרד הכלכלה, קרן טרנר מנכ״לית משרד התחבורה, ונדין טרכטנברג סגנית נגידת בנק ישראל. יצויין כי בפרסומים שהיו לאחרונה בתקשורת התפקיד כבר הובטח לכאורה לאביגדור יצחקי, יו״ר מטה הדיור בלשכת שר האוצר לשעבר. בכל מקרה, סביר להניח כי סיכוייו של אלדר, להיבחר קלושים ביותר ולו רק מעצם העובדה שאינו איש ליכוד. בעבר פורסם כי שכרו של יו״ר מפעל הפיס עומד על כ-70 אלף שקלים בחודש.

אלדר הגיש בשנת 2007 מועמדות לתפקיד יו״ר מפעל הפיס, אך לא זכה בו. בעקבות זאת עתר לבג״צ נגד ועדת האיתור שבחנה את המועמדים לתפקיד, אותם מינה ראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט, בטענה כי חברי הוועדה לא היו אובייקטיבים. בעקבות העתירה של אלדר, הורה בג״צ להרכיב ועדה חדשה אשר קבעה בשנת 2010 כי הוא מועמד ראוי לתפקיד, אלדר אף נמנה בין שלושת המועמדים הסופיים אך בסופו של דבר נבחר לתפקיד עוזי דיין. בשנים האחרונות משמש אלדר כיו״ר דירקטוריון מפעל הפיס.

מעיריית כרמיאל נמסר: ״כמו שראש העיר מסר הודעה על פרישתו מהתפקיד, כך הוא גם הודיע כי אין בכוונתו להיעלם מהחיים הציבוריים. כיום הוא בוחן את כל האפשרויות העומדות בפניו ברמה הארצית. אין בכוונתו של עדי לעזוב את העיר״.

כתבה מעניינת:

שועל חופשי חיות בר ברחובות כרמיאל

כרמיאלים מפוחדים: חזירי בר, תנים ושועלים ״משתלטים״ על הרחובות

שתפוהתופעה הזו גדלה ומתרחבת בחודשים האחרונים: חיות הבר נכנסות לשכונות מגורים ומשוטטות באין מפריע. צפו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.