הקיץ מגיע ועמו מגיעה אופנת קורסי השחייה. בימים מהבילים כשהטמפרטורות עוברות את ארבעים המעלות, הסביבה האולטימטיבית שלנו היא להיות בתוך המים הקרירים.

חותרים לשלמות

שתפו

הקיץ מגיע ועמו מגיעה אופנת קורסי השחייה. בימים מהבילים כשהטמפרטורות עוברות את ארבעים המעלות, הסביבה האולטימטיבית שלנו היא להיות בתוך המים הקרירים.

חדשות לבקרים אנו שומעים על אסונות בהם טובעים ילדים ומקפחים את חייהם. לא מכבר טבע תינוק בתוך אמבטיה ונפטר כעבור מספר ימים. לא לשווא מצווה עלינו המשנה, במסכת קידושין, כי עלינו להשיט את ילדנו במים, כדי שלא יפחדו. במילים אחרות, לימודי השחייה הם חובה!

חובה בכדי למנוע קיפוח נפש. צריך לזכור כי הפחד מפני המים הוא הסיבה הראשונה כגורם לטביעה. יש מבוגרים הגוררים עימם פחד ילדות מפני מים ולכן הם אינם מלמדים את ילדיהם שלהם. מי שלומד שחייה בגיל מבוגר (וזה אפשרי) מגלה עד כמה חוויות הוא הפסיד בהתרחקותו מהתחום המהנה הזה.
חבל! שחייה חייבים ללמוד מגיל חמש. זהו הגיל המומלץ על מנת להתחיל במשימה. היות ומדובר במיומנות בסיסית, והכרחית הרי שרמת ההוראה וניסיון המורה מהווים כאן פקטור רציני. ילדים שעלולים לחוות חוויה שלילית, לא יכנסו למים כל חייהם. בלימוד שחייה לא ‘משחקים’. מורה טוב יפתח אצל הילד חווית הישג והצלחה שהם יסוד בדימוי העצמי של הילד. מורה טוב מלמד שחייה בחמישה שיעורים. ילד שלומד שחייה מהר יחוש תחושת הישג שאיננה ניתנת לתיאור, הוא יפרח’ ,’יצמח’. ואם מדובר כאן בחופש הגדול של לפני כיתה ‘אלף’, הרי שילד כזה יכנס לבית הספר עם זיכרון טרי של בטחון מוגבר בזכות קורס השחייה שעבר לא מכבר.

על מנת להעלות עוד יותר את סיכויי ההצלחה של הילד, רצוי ללמדו את המיומנות החשובה הזאת בבריכה לימודית. בריכה לימודית היא במידות קטנות יותר מבריכה ציבורית ופחות מאיימת. המדריך חייב להיות בתוך המים ולהימצא בקרבתו של הילד הלומד. אין להשתמש במצופים. בכלל, אין להשתמש במצופים בכל גיל. גם לא בגיל צעיר. מצופים הם ‘בייביסיטר’ להקלה על ההורים המחפשים ‘חיים קלים’. מצופים פוגעים בתחושת המים של הילד.

הכניסו את ילדכם למים הרדודים מגיל צעיר, רכשו להם משקפת, למדו אותם לצלול, חזקו אצלם את הרגלי המים על מנת שלא יפחדו ויגיעו לקורס השחייה בגיל חמש מוכנים.

קיץ רטוב, רון שפירא

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.