עורך דין רשאד סלים כרמיאל
עורך דין רשאד סלים. צילום ארכיון

חזה בקרוב משפחתו נדרס בפראות – ויפוצה ב-678,000 ש"ח

שתפו

צעיר שחזה כיצד קרוב משפחתו נדרס על-ידי נהג ונאלץ לעבור טיפולים פסיכיאטריים הוכר כנכה ויקבל פיצוי מחברת הביטוח שייצגה את הנהג הפוגע

מערכת פורטל זהר.נט

תושב אזור כרמיאל, שחזה כיצד קרוב משפחתו נפצע קשה בתאונת דרכים, יפוצה בסכום גבוה במיוחד בסך של 678,000 שקלים, למרות שהוא בעצמו לא סבל משום פגיעה או פציעה פיזית בעקבות התאונה.

הפיצוי נקבע בהסכם פשרה שהושג בין עורך דינו של התובע, עו"ד רשאד סלים מכרמיאל ובין חברת הביטוח הכשרת היישוב שביטחה את הרכב שהיה מעורב בתאונה. ההסכם הוגש לבית המשפט השלום בחיפה וזה קבע כי ההסכם הינו לטובת התובע – קטין, ונתן לו תוקף של פסק דין.

בכתב התביעה נטען כי לפני כ-3 שנים הלך התובע ברחוב עם קרוב משפחתו מדרגה ראשונה, וכי רכב הגיע ודרס את קרובו בפראות וגרם לו לפגיעה קשה.

לפי הנטען בתביעה, מאז התאונה נזקק התובע לטיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים על בסיס שבועי שאבחנו שהוא סובל מפוסט טראומה וכן מחרדות ודכאון. לבקשתו של עו"ד רשאד סלים  בית המשפט מינה מומחה פסיכיאטר שבדק את התובע  וקבע לו נכות שהוערכה בין 15%-20%.

חברת הביטוח התנגדה וטענה כי התובע לא נפצע בכלל בתאונה ועל כן אין הוא בגדר "נפגע" הזכאי לפיצויים, מנגד טען בא כח התובע כי הוא "נפגע מהתאונה" כהגדרתו בחוק, הן כ"נפגע ישיר" מעצם מעורבותו בתאונה ולחילופין כ"נפגע משני" מאחר והנפגע העיקרי הינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה ולתובע נקבעה נכות.

עורכי הדין משני הצדדים חקרו את המומחה כשכל צד מנסה לבסס את טענתו. בסופו של הליך  ובהמלצת בית המשפט הגיעו הצדדים לפשרה לפיה תשלם חברת הביטוח לתובע סך של 678,000 ש"ח.

עו"ד רשאד סלים: לפי ההלכה הפסוקה ניתן בתנאים מסויימים להכיר ב'נפגע תאונת דרכים' גם במי שחוווה פציעה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה וזאת מבלי שהוא בעצמו נפצע ישירות ו/או סבל פציעה פיזית כלשהי. אנו שמחים שהצלחנו להוכיח כי התובע במקרה סבל פגיעה נפשית מהותית ועמד בתנאי הפסיקה ובהתאם לזכות עבורו בפיצוי גבוה במיוחד בהתחשב בנסיבות המקרה".

כתבה מעניינת:

פריצה טופ קלאב כרמיאל צילום פרטי

שברו, הרסו וגנבו בטופ קלאב

שתפומשמר הגבול תפס חוליית פורצים שלפי החשד ביצעה סדרת פריצות ברחבי הארץ, כולל בסופ״ש האחרון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.