חיזוקים לחיים

שתפו

הפעם אני מעלה כאן משהו שאני מאמינה בו בכל מאודי – והוא האמונה ביכולותינו, האמונה ביכולות של הילדים שלנו ועד כמה אנחנו יודעים להעביר אליהם את החיזוקים הנחוצים להצלחה.

כמה פעמים שמעתם ילד שמספר להוריו על החלומות שלו ואלו הגיבו בביטול, או באמירה כמו "איזה דמיון עשיר יש לך….תהיה מציאותי, הייה מודע ליכולות שלך, לכל אחד יש את היכולות שלו, ויש את הגבולות שלו….וכו' "

משפט כגון זה, יכול להיות המשפט שיסרס את היכולות החבויות אצל אותו ילד.

אני מאמינה שחשוב מאוד להעביר לכל ילד את האמונה שאומרת שאין דבר העומד בפני הרצון, ותמיד צריך לזכור שכל שועי העולם שאנחנו מכירים היו פעם ילדים קטנים עם חלומות גדולים, ומה שעשה את ההבדל בינם לבין חבריהם לספסל הלימודים שנשארו אנונימיים, הוא האמונה העצמית של אותם ילדים שהצליחו – ביכולותיהם, וכמובן האמונה של קרובי אותם הילדים בילדים עצמם, כשבראש ובראשונה האמונה  והחיזוקים שהגיעו מהוריהם. אני מאמינה שמה שתגיד לילד על עצמו – כזה הוא יהיה! תגיד לו שהוא חכם בכל הזדמנות בה אמר או עשה דבר מה חכם, והוא בתגובה, יפתח את החשיבה שלו ואף יפתח יכולות לראייה של דברים אל מחוץ לקופסה, ובכלל זה פתרון בעיות בדרכים חכמות והסקת מסקנות תוך הגעה לתובנות חשובות, בעקבות אירועים שיהפכו עבורו למכוננים מעצם הבנתם לעומק.

ממליצה לכל אחד לתלות על המקרר בין שלל תמונות המשפחה הססגוניות, גם את מילותיו של שיר האומץ שכתב וולטר ד' ווינטל, שלטעמי הוא שיר חובה להתגברות על ספקות בדרך להצלחה.

חג אורים שמח!

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.