מצטרפת לקואליציה. ד״ר יוליה נוסבק עם ראש העיר משה קונינסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל
מצטרפת לקואליציה. ד״ר יוליה נוסבק עם ראש העיר משה קונינסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

חיזוק לקואליציה: ד״ר יוליה נוסבק

שתפו

חברת המועצה שנכנסה לתפקיד בסוף שנת 2020 חתמה על הסכם קואליציוני עם ראש העיר משה קונינסקי. תהיה ממונה על קידום פרויקט בית החולים השיקומי-כללי בכרמיאל

מאת גיל דובריש

השבוע המטורף שעובר על הקואליציה בעיצומו. אחרי שסגן ראש העיר גיורא צ׳שקין הודח והודיע כי יעזוב את הקואליציה ואחרי שלאה פסריוב פרשה לאופוזיציה, יש מי שעושה את הדרך ההפוכה: השבוע הצטרפה לקואליציה חברת מועצת העיר ד״ר יוליה נוסבק.

נוסבק שובצה כחמישית ברשימת התחדשות עם אחריות שהתמודדה בבחירות 2018 בראשות רינה גרינברג. הסיעה קיבלה 3 מנדטים ונשארה באופוזיציה. ב-2020 עזבה את הסיעה המייסדת והיו״ר שלה רינה גרינברג ולקראת סוף אותה השנה עזבה את הסיעה גם לימור מזור. במקומה של מזור נכנסה ד״ר יוליה נוסבק אבל היא החליטה לנקוט בקו עצמאי. בחודש נובמבר עלתה נוסבק לכותרות כשהצביעה בישיבת מועצת העיר נגד מינויו של עו״ד מאיר עובדיה לתפקיד היועץ המשפטי של העירייה, ובעקבות הצבעתה קרא לה ראש העיר להתייעצות דחופה בעוד שאר חברי המועצה ממתינים באולם הישיבות.

בשבועות שחלפו מאז אותה תקרית, התחזקו הקשרים בין ראש העיר לבין ד״ר נוסבק והשבוע כאמור, הושלם תהליך הצטרפותה כסיעת יחיד לקואליציה של קונינסקי. בהסכם הקואליציוני שנחתם עימה, סוכם כי נוסבק תשמש כממונה על קידום פרויקט בית החולים השיקומי-כללי בעיר, תהיה חברה בוועדת ההנהלה של בית החולים – לכשזו תוקם, תשובץ בוועדות העירייה באופן יחסי כמתחייב בחוק ותמונה כחברת ועדת הכספים. כמו כן סוכם על החלת המשמעת הקואליציונית עליה תוך קיום שיח משותף בינה לחברי הקואליציה וכן הוסכם על שמירת הסטטוס קוו בנושאי השבת והדת בעיר.

ההסכם הקואליציוני הוצג ע״י ראש העיר במהלך ישיבת מועצת העיר שהתקיימה בתחילת השבוע. ראש העיר אמר על ההסכם עם נוסבק: ״אני מברך את ד״ר יוליה נוסבק על הצטרפותה לקואליציה ומשוכנע ביכולתה לתרום למען תושבי העיר ורווחתם״.

קונינסקי ציין כי הוא רואה בהקמת ביה״ח השיקומי כפרויקט דגל שיספק מאות מקומות עבודה לתושבי העיר והודיע בנוסף כי בכוונתו להמשיך ולהיעזר גם בח״כ טניה מזרסקי שהובילה יחד איתו את קידום הפרויקט בעת שכיהנה כממלאת מקומו והציע לה לשמש כיו״ר השדולה להקמת ביה״ח בקרב מקבלי ההחלטות בכנסת ובממשלה.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

שריפה במקבץ דיור רבין. צילום פרטי

פצועים בשריפה במקבץ דיור מוגן בכרמיאל

שתפו(עדכון אחרון: יום ד' 11.5.2022, 18:10) מערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם, בהם גבר בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.