דריה דאשה קובלקוב 2003-2018
דריה (דאשה) קובלקוב. תמונה באדיבות ביה״ס אדם חברה וטבע

חייה של דאשה נגדעו בבת אחת

שתפו

חבריה ומכריה של דריה (דאשה) קובלקוב בת ה-14 שנהרגה בתאונה קטלנית ליוו אותה בדרכה האחרונה: ״דאשה היתה אהובה על כולם״

מאת גיל דובריש

הלם כבד בכרמיאל, בעקבות מותה של הנערה דריה (דאשה) קובלקוב (14) בתאונת דרכים קטלנית שאירעה בסוף השבוע האחרון. דריה שהייתה בדרכה חזרה הביתה לאחר שהשתתפה במסיבת יום הולדת של חבר ללימודים נדרסה ע״י רכב חולף, סמוך לצומת שזור. היא פונתה לבית החולים לגליל בנהריה כשהיא סובלת מפגיעות קשות ומצבה הוגדר אנוש. הרופאים בבית החולים לגליל בנהריה נאבקו על חייה במשך יומיים, אך ללא הצלחה. מותה ביום שבת בשעת בוקר מוקדמת (לכתבה המלאה כנסו לקישור הזה). 

דאשה ז״ל למדה בכיתה ט׳ בבית הספר אדם חברה וטבע בכרמיאל, לשם עברה מבית הספר אורט פסגות. מכיתה א׳ עד ו׳ למדה בבית הספר הדקל.

בבית הספר אדם חברה וטבע קיבלו בצער כבד את הבשורות הקשות על מותה של דאשה. הנהלת בית הספר אף פתחה באופן חריג במיוחד ביום שבת את שערי המוסד והזמינה תלמידים וחברים של דאשה ז״ל להגיע כדי להתנחם ולשוחח עם פסיכולוג. למקום הגיעו בני נוער רבים, חברים ומכרים של דאשה מבית הספר ווכן מאורט פסגות שם למדה לפני כן.

מבית הספר אדם חברה וטבע נמסר: ״אנו המומים וכואבים את מותה בתאונת דרכים קטלנית של חניכתנו דאשה קובלקוב ז״ל, חניכה בקבוצת החייזרים (ט'). דאשה הייתה חניכה פעילה ואהובה, מלאת שמחת חיים ומוקפת חברים, ונפלה בחלקנו הזכות להיות לה לבית בשנה האחרונה. אנו שולחים תנחומינו למשפחה״.

אחת מידידותיה של דריה סיפרה כי ״היא היתה ילדה יפה ומדהימה שתמיד רצתה לעזור, להקשיב ולתת עצה טובה. היא היתה ילדה אהובה על כולם, אף אחד לא נשאר אדיש כלפיה. קשה לי לדבר עליה בלשון עבר, אני פשוט לא מאמינה שהיא לא כאן איתנו, החיים שלה נגדעו בבת אחת, בלי שום הודעה מוקדמת. אי אפשר לעכל את זה״.

מחנכיה של דריה ז״ל סיפרו: ״דאשה התחברה להרבה דברים בבמ״ע הייתה מרכזית במפגשים הקבוצתיים ובלטה בכל הדיונים, שאלה שאלות ותמיד עמדה על דעתה. היא אהבה שיש לה מחנכים שמדריכים אותה ופתחה אלינו את ליבה. היא יצאה לכל הטיולים ולקחה תמיד חלק בארגון שלהם. אהבה לשחק משחקים ולהעביר בעצמה פעילויות לכל הקבוצה. לכל מקום אליו דאשה הגיעה לא היה אפשר להתעלם מנוכחותה השמחה, החייכנית, המצחיקה והמכילה״.

ההלוויה התקיימה היום בצהריים (ראשון), בהשתתפות בני משפחה, מורים מבתי הספר שבהם למדה דריה וחבריה הרבים, אשר ליוו אותה בדרכה האחרונה. בתיכון אדם חברה וטבע הוחלט לפתוח אחרי ההלוויה את השערים למען כל החניכים כדי לאפשר להם להיות ביחד ברגעים הקשים הללו.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.