בית / חדשות / חדשות כרמיאל / חייו של גבר שלקה בדום לב ניצלו בזכות מאמנו
חדשות כרמיאל
דפיברילטור (צילום אילוסטרציה)

חייו של גבר שלקה בדום לב ניצלו בזכות מאמנו

בן 60 לקה בדום לב במהלך אימון באחד החוגים במתנ״ס מרכז. המאמן לא איבד את העשתונות, חיבר אליו את מכשיר הדפיברילטור ובכך הציל את חייו

מאת גיל דובריש

תושייתו של מאמן בחוג, הצילה את חייו של מתאמן  אשר לקה בדום לב בעת הפעילות.

האירוע התרחש הבוקר (רביעי) במהלך חוג הגנה עצמית המתקיים במתנ״ס מרכז. גבר כבן 60 המתאמן במקום באופן קבוע, לקה לפתע במהלך האימון בדום לב. מאמנו לא השתהה, גילה תושיה רבה וחיבר את הגבר למכשיר דפיברילטור (מפעם), אשר איבחן צורך במתן שני שוקים חשמליים מהירים. כעבור מספר רגעים הגיע למקום כונן איחוד הצלה, ישראל ליכטנשטיין, שהעניק עיסוי ושוק חשמלי נוסף. אחריו הגיע למקום כונן מד״א, אריה שחר ובהמשך הגיעו אמבולנס מד״א ונט״ן. למרבה ההפתעה הגבר פקח לאחר מספר דקות את עיניו והחל לתקשר ולדבר עם הסובבים אותו. הוא פונה לבית החולים כשמצבו מוגדר קל ובהכרה מלאה, ואף התלוצץ עם רופאיו.

כונן איחוד הצלה, ישראל ליכטנשטיין אומר כי מדובר בנס רפואי: ״זהו מקרה נדיר של החייאה מוצלחת, אחת למאות החייאות קורה שאדם מצליח לחזור להכרה ואף לתקשר ולדבר עם הסביבה, לכאורה מבלי שייגרם נזק מוחי כלשהו. אין ספק שהפעילות המהירה של המאמן, הצילה את האדם. החיבור המהיר לדפיברילטור הוא ההבדל במקרה הזה בין חיים ומוות, פשוט כך. השוקים החשמליים שקיבל הגבר כמה שניות לאחר דום הלב הן שעשו את ההבדל, כמובן בתוספת הטיפול המהיר שהענקנו לו בשטח, מיד כשהגענו למקום״.

האיש פונה לבית החולים בנהריה, שם הוא יועבר לצנתור מיידי עקב הפרעת הקצב הלבבית שבה לקה.

דפיברילטור הוא מכשיר נייד המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה בסמיכות ללב. השוק החשמלי משתק רגעית את פעולת הלב וכך, כאשר הלב חוזר לפעולה, הוא יכול לפעום בצורה סדירה. החלטת ועדת השרים לענייני חקיקה מ-2007, קובעת כי מכשירי הדפיברילציה ייפרסו במקומות ציבוריים ובאתרים הומי אדם. בין המקומות המוגדרים כמחויבים הצבת מכשיר זה נמנים: קניונים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, חדרי כושר ומקומות עבודה שבהם מעל ל-500 עובדים.

שתפו

כתבה מעניינת:

קליע תועה. צילום ארכיון

תושבים מודאגים: הירי מהכפרים מגיע לכרמיאל

תושב גבעת רם התלונן כי קליע תועה פגע בגדר המקיפה את גינת הבית. לדבריו זהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable