בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / חייו של קשיש ניצלו לאחר שלקה בדום לב לעיני הצוות הרפואי

חייו של קשיש ניצלו לאחר שלקה בדום לב לעיני הצוות הרפואי

שתפו

רופא וכונן איחוד הצלה ומד״א שהוזעקו לאחד המרכולים, ביצעו החייאה מוצלחת בבן 70. האיש פונה בהכרה לביה״ח נהריה

מאת גיל דובריש

חייו של תושב כרמיאל כבן 70 אשר לקה בדום לב בעת שעסק בקניות בסופר, ניצלו בזכות פעולה מהירה של רופא וכונן איחוד הצלה ומד״א.

האירוע התרחש ביום חמישי בשעות הבוקר. האיש נכנס לאחד המרכולים בעיר, הרגיש סחרחורת ונפל על הרצפה לעיני הלקוחות ההמומים. עובדי המרכול דיווחו על לקוח שהתעלף בתוך החנות והזעיקו עזרה. בתוך מספר דקות הגיעו למקום רופא שעובד במרפאה סמוכה וכונן איחוד הצלה ומד״א, ישראל ליכטנשטיין שהיה באזור. השניים עוד הספיקו לשאול את הקשיש לשלומו וזה סיפר להם כי הוא חש ברע, לפני שאיבד את ההכרה והתעלף לנגד עיניהם. הרופא והכונן הבינו מיד לפי קצב הנשימות כי מדובר בדום לב שנבע מהפרעה חשמלית בלב והחלו בפעולות החייאה מהירות. תוך כדי ההחייאה התעורר הקשיש מעלפונו, איבד שוב את ההכרה והתעורר שוב, כשהוא מטושטש ואיננו זוכר מה שאירע לו. בשלב זה כבר הגיעה ניידת טיפול נמרץ של מד״א למקום והאיש הועבר כשהוא בהכרה מלאה לבית החולים בנהריה, שם נבדק מצבו על מנת לקבוע האם הוא זקוק לצנתור דחוף.

לדברי ישראל ליכטנטשיין, ״ההיענות המהירה הביאה ללא ספק להצלת חיי האיש. הוא לקה בדום לב ממש מול עינינו והתאפשר לנו לבצע החייאה מהירה במקום, בתוך שניות. אם החולה היה מחכה עוד כמה דקות לעזרה רפואית, זה היה נגמר אחרת. אין ספק שהטיפול במקרים כאלה חייב להיות מהיר ככל האפשר״.

כתבה מעניינת:

שריפה ברחוב צהל כרמיאל

שריפה בבניין בכרמיאל: דיירים נפגעו משאיפת עשן

שתפומערכת פורטל זהר.נט צפו בווידאו: כוחות גדולים הוזעקו בעקבות השריפה בבניין המגורים: ארבעה בני אדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.