חיים באתר בניה

שתפו

תושבים במושב אחיהוד סובלים כבר יותר משנה מהרס של כבישים, מדרכות ומטרדי אבק קשים בעקבות חיבור תשתיות הביוב של היישוב לתשתיות הרכבת

מאת גיל דובריש

חשבתם שרק בכרמיאל סובלים מהעבודות על מסילת הרכבת? במושב אחיהוד, שלידו הוקמה לאחרונה תחנת רכבת חדשה, חיים בתוך אתר בניה אחד גדול, כך טוענים תושבים במקום. לדבריהם, בעקבות העבודות על מערכות הביוב של הרכבת, חייהם הפכו לגיהנום והיישוב סובל ממטרדי אבק, לכלוך והרס רב לתשתיות.

עדינה אברהם, מוותיקי התושבים במושב אחיהוד ומנציגי היישוב, מספרת כי העבודות על מערכת הביוב של הרכבת וחיבורה למערכת הביוב של המושב, החלו בחודש מאי 2016 וממאנות להסתיים. אברהם: ״היה ברור שהתהליך כרוך באי נוחות זמנית לתושבים, אך בשל תכנון לקוי, ביצוע ופיקוח לקויים, הפרוייקט נמשך ללא סוף נראה לעין. בכל הזמן הרב הזה והבלתי סביר התושבים סובלים מאוד מאיכות חיים גרועה ואף מסוכנת. בעקבות הפרוייקט המתמשך, קיימים מפגעים רבים… כבישים לא תקינים עם מהמורות ובורות למיניהם באופן שמסכן נהגים והולכי רגל, מדרכות שבורות, ערימות פסולת בניין, אבק רב, תמרורים שבורים, גופי תאורה הרוסים ומנורות שבורות, ספסלים לא תקינים ומאובקים, הרס מערך הגינון וההשקייה ועוד. זו המציאות שלנו במשך יותר משנה. החברה שזכתה במכרז לביצוע העבודות ביצעה הפסקה למשך מספר חודשים ונשארנו עם ערימות אבק, כבישים שבורים ובורות. רק לפני כשלושה חודשים חזרו לעבוד על הפרויקט ועדיין לא רואים את הסוף״.

ועד הישוב נמצא בקשר עם המועצה האזורית מטה אשר שבתחומה נמצא אחיהוד. בנוסף סיפרו לנו תושבים כי שלחו מכתבים למועצה האזורית על מנת לבקש סיוע בזירוז העבודות. ״המועצה עד עתה לא דאגה לסיום העבודות ולשיקום הנזקים ביישוב ולהחזרת איכות החיים לתושבים. הבטחות הבטיחו אך ביצועים ממש בעצלתיים ובסחבת״ הם מציינים ומוסיפים כי עד עתה לא הושגו למיטב ידיעתם הסכמות בין הישוב למועצה בקשר לשיקום התשתיות והליקויים למיניהם״.

ממועצה אזורית מטה אשר נמסר כי "פרויקט תשתיות באחיהוד נמצא בישורת האחרונה שלו ועוד רגע יסתיים ורמת החיים של תושבי המושב תעלה פלאים וכל הבעיות שמהן סבלו תושבי המושב במשך שנים ארוכות ייפתרו. המועצה משקיעה מיליוני שקלים מעבר לפרויקט זה, על מנת לשפר את איכות חיי התושבים. לאחר סיום הפרויקט, אחיהוד יהיה אחד הישובים הכי מסודרים במועצה בתחום התשתיות הזורמות. טענות התושבים שהמועצה אינה משיבה לתלונות תמוהות, אנשי המועצה מצויים בקשר יומיומי עם חברי הוועד המקומי בישוב ומספקים להם מענה מיידי לכל נושא. הסבל הקצר ממטרדי העבודות הוא המחיר שנדרשים לשלם תושבי אחיהוד למען עתיד טוב יותר".

כתבה מעניינת:

עצרת תמיכה של הקהילה היהודית בוורשה פולין. צילום: "שותפות ביחד"

בצל האנטישמיות הגואה בעולם: עצרת תמיכה של הקהילות השותפות לכרמיאל ומשגב

שתפוהקהילות היהודיות בפיטסבורג ובוורשה השותפות עם כרמיאל ומשגב בתוכנית שותפות ביחד של הסוכנות היהודית הפיקו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.