אלדר וקונינסקי. צילום ארכיון

חילופי האשמות בין אלדר לקונינסקי בישיבת מועצה סוערת

שתפו

קונינסקי האשים את ראש העיר בסתימת פיות, אלדר האשימו בנסיון להשתלט על הישיבה

עוד ישיבת מועצת עיר הסתיימה בטונים גבוהים וצעקות שהידהדו בכל רחבי בניין העירייה.

משה קונינסקי וחברי סיעתו ביקשו בישיבת המועצה שהתקיימה ביום ראשון להעלות לדיון מספר נושאים, אך עד מהרה גלש הדיון לוויכוח קשה בין האופוזיציה לבין הקואליציה, לאחר שחברי סיעת מהפך טענו כי ניתנה להם האפשרות להעלות לדיון רק כמחצית מהנושאים שביקשו לדון בהם. בין הנושאים שביקשו חברי האופוזיציה לדון בהם: הקמת כלביה עירונית לטיפול בכלבים משוטטים, חיוב בעלי עסקים באגרות שילוט, העדפה מתקנת לתושבי כרמיאל במכרזים עירוניים, סוגיית מקומות החנייה באזור המרכז הישן, שקיפות באירועי חגיגות החמישים לעיר ואופן קבלת ההחלטות במועצת העיר ויישומן בפועל.

במהלך הדיון, ואפשר להוסיף גם כצפוי, התגלעו חילוקי דעות קשים בין הצדדים, אלדר טען כי קונינסקי מנסה להשתלט על הישיבה והוא נוהג במליאה כאילו הוא נמצא בשוק, קונינסקי מאידך טען כי אלדר מנסה לסתום פיות ושוכח שהוא מייצג כ-40% מתושבי העיר שהצביעו עבורו. בתוך מספר דקות, החלו השניים להעלות את טון הדיבור שלהם ואף הגיעו לידי צעקות רמות וחילופי האשמות הדדיות.

קונינסקי הודיע בסיום הישיבה כי בכוונתו לפנות לערכאות, למבקר המדינה ולמשרד הפנים ולדווח על הדרך שבה מתנהלות ישיבות מועצת העיר.

אבי קוריאט, חבר סיעת כרמיאל שלנו וביתנו בקואליציה, ניסה במהלך הישיבה להתערב בנעשה. לאחר הדיון סיפר לזהר הצפון: “זה הפך להיות גנון, שוחחתי עם משה קונינסקי כדי להוכיח לו שהוא לא מגיע מוכן לישיבות, הוא עסוק בסידור האייפונים שמצלמים את הדיונים עבורו. מה שקורה בפועל לדעתי זו הצגה למצלמות. מבחינת אנשים מסויימים הישיבות במועצה הן קרקס, הם מורידים את רמת הדיון, לא מדברים לעניין לא מתעסקים בדברים האמיתיים שקורים בעיר”.

לדוגמא מביא קוריאט את טקס הפרידה שנערך בישיבת המועצה למפקד משטרת כרמיאל, ניצב-משנה שאול צמח, העוזב את העיר. “נצ”מ צמח שיבח את הפעילות של העירייה, הוא אמר שכרמיאל היא אחת הערים המובילות בנושא הביטחון, ברור לכל שמדובר באדם אובייקטיבי שלא מוטה פוליטית. לצערי, לא חשתי פרגון כלשהו מספסלי האופוזיציה, אמרתי להם שמותר להם גם לפרגן לדברים טובים, אני לא מצפה שיגידו ‘וואו’ על כל דבר, אבל אפשר להגיב מדי פעם במילים חיוביות. זה ממש לא קורה, במקום זאת נטפלים לקטנות. כך גם כשעדי אלדר ושולה כהן דיווחו על ביקוריהם בערים התאומות קישוואררדה ומנגליה, באופוזיציה מיד הקניטו את הביקורים הללו”.

בהתחשב בישיבות המליאה האחרונות, נראה כי גם ישיבות מועצת העיר הבאות יספקו לא מעט רגעים סוערים. הקרקס, כך נדמה, מסרב לעזוב את העיר…

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *