בית / Uncategorized / חלומות

חלומות

כולנו חולמים. מה חלומות אומרים לנו, מה רומזים לנו, איך אנחנו מגיבים להם, האם אנחנו זוכרים אותם? בחרתי לשתף אותכם בחלומות שלי ולאן אני לוקחת ומה אני מבינה מזה.

שנים לא חלמתי עליך, מתן. לא כי לא רציתי. רציתי, אפילו ממש חזק. אולי חלמתי ואני לא זוכרת, אבל החלום משבוע שעבר לא עוזב אותי. אני מגיע לבקר אותך אחד לשנה ביום שלך, ביום שהלכת ולא חזרת יותר, ביום שנשארת בן 21. אתה תמיד בראש שלי ובחיים אני לא אשכח אותך, אבל לפני שבוע חלמתי עליך חלום ממש מוזר, ממש מפחיד, ממש מלחיץ.

בכל השנים שאתה לא פה, פספסתי את היום שלך פעם אחת ואז באתי ביום הזיכרון. היום שלך קרב ובא ואני חשבתי ששוב פספסתי וממש כעסתי על עצמי. חשבתי עליך הרבה כמעט בכל רגע ואז החלום הזה מגיע. אני חולמת שפספסתי את המפגש השנתי שלנו ואני באה ביום אחר. המצבה שלך מכוסה סדין לבן וסביבה הצוות של הלוחמים שנמצאים אתך למעלה. בחלום יש אזו דמות שאני לא זוכרת שניגשת ואומרת לי שאתה לא כאן. אני מרימה את הסדין ומתחת אין כלום. הדמות לוקחת אותי לכיוון של המצבה של אסף, גם הוא חבר שנהרג בתאונה. אני עומדת שם ואומרת לה, זה לא שלך, זה של אסף.

הדמות צוחקת עלי ואני מתחילה לרוץ ולחפש איפה אתה. פתאום בוקר ואני קמה… החלום לא יוצא לי מהראש ואני בודקת אם פספסתי את היום שלך ומבינה שלא. מה שבטוח, כנראה שאתה ואסף שלא הייתי אצלו שנים רוצים שאני אבוא יותר. אני לוקחת את החלום הזה לשם, אולי כי נוח לי, אולי כי לא בא לי לחשוב דברים רעים, אולי כי הגעגוע אליך קצת מטריף אותי. בשבועות האחרונים החברים האחרונים שלנו מתחתנים ובונים משפחה ובכל שמחה כזו אתה תמיד חסר. לי. לנו. אפילו שאני יודעת שאתה שם מסתכל, מחבק אותנו בדרך שלך. מה שבטוח שכולנו נפגשים ומישהו שואל או אומר, נראה לי, מרגיש לי שמשהו חסר. תמיד אחד מאתנו יתפוס אומץ ויגיד מי חסר? מתן חסר…

מתני אוהבת, אוהבים אותך ולא נשכח אותך ולא נסלח לעולם, חבר יקר שלנו.

מתן בידרמן ז”ל, 27.2.1981-14.3.2002, נפל בציר קרני נצרים ברצועת עזה.

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable