בית / חדשות / חדשות כרמיאל / “חם” במועצת העיר
ישיבת מועצה. צילום ארכיון מתוך ערוץ היוטיוב ktvzzz

“חם” במועצת העיר

שתפו

ישיבת המליאה אמש ננעלה אחרי מספר דקות בתום חילופי דברים קשים בין הקואליציה והאופוזיציה. בסיעת מהפך טוענים כי ראש העיר מתחמק מדיון ציבורי בשאלות הבוערות, בקואליציה מאשימים: התנהגות חברי האופוזיציה – גנון

מאת גיל דובריש

אחרי תקופת צינון שבה התנהלו ישיבות המועצה על מי מנוחות, התקיימה ביום ראשון ישיבה סוערת במיוחד, אולי בהשפעת מזג האוויר הרותח בחוץ. הישיבה ננעלה אחרי מספר דקות, תוך כדי ויכוחים בלתי פוסקים בין נציגי האופוזיציה ובראשם משה קונינסקי לבין ראש העיר עדי אלדר. באופוזיציה טוענים כי הישיבה התנהלה בצורה לא תקינה וטוענים כי ראש העיר מתחמק מדיון ציבורי בנושאים הבוערים. גורמים בקואליציה מאשימים בתגובה, כי חברי סיעת מהפך באופוזיציה הפכו את הישיבה לגנון.

מועצת העיר התכנסה ביום ראשון אך עוד בטרם נפתחה, החלה “ברגל” שמאל. לטענת משה קונינסקי, נשלח אליו חלק מסדר היום רק בשעה 12 בצהריים, בעוד שלדבריו, יש להעביר את כל הנושאים לדיון 72 שעות לפני מועד הישיבה. הרוחות החלו לסעור כבר בדקות הראשונות, לאחר שחבר סיעתו של קונינסקי, רותם בז’רנו, הציב מצלמה על השולחן בניגוד לרצונם של חברי הקואליציה. זאת בטענה כי הישיבות המצולמות דרך קבע, מתעדות את חברי האופוזיציה אך ורק מגבם, באופן מכוון.

הוויכוחים נמשכו כמעט לאורך כל הישיבה, שנמשכה מספר דקות, וננעלה חרף טענותיהם של חברי האופוזיציה שדרשו לקבל את זכות הדיבור.

משה קונינסקי הביע תמיהה על נעילתה המהירה של הישיבה, ואמר לנו: “ראש העיר הבין מראש שעומדת להיות ישיבה רגישה במיוחד. חשבנו שלא להביע התנגדות אבל היו מספר נושאים ושאילתות שמחייבים את ראש העיר והעירייה להביט מול המראה ולהתמודד עם מציאות בעייתית, בין השאר של תוצאות מבחני מיצ”ב ירודות, טענות שלנו על שימוש, לכאורה, של חברי קואליציה בכספי ציבור למטרות שאינן מקבילות ליעודן, העברת קרקע ללא הצדקה מספקת למנהל קרקעי ישראל והפיכת ערבות העירייה מהלוואה למענק בגובה 1.5 מיליון ש”ח למתנ”ס. אותנו הנתונים מאד מדאיגים ובעירייה מסרבים לחשוף אותם לציבור ולקיים עליהם דיון ציבורי גלוי”.

לשאלתנו, מדוע התעוררה האופוזיציה רק עכשיו לאחר שבחודשים האחרונים התנהלו ישיבות רגועות יחסית, כאשר ברקע היו שמועות על הצטרפות אפשרית לקואליציה, אמר קונינסקי: “הדבר היחיד שהשתנה בחודשים האחרונים, זו דינמיקה טובה יותר בישיבות, אבל אם ראש העיר מעדיף דינמיקה כזו, הציבור יראה את כל מה שקורה בצורה שקופה. אין דיון ציבורי, הציבור הולך בעיניים סגורות, העיר הולכת מדחי אל דחי והיא במצב קטסטרופלי…

– ידוע לך שנשקלת האפשרות להפסיק את צילומי ישיבות המועצה באופן גורף, על סמך תקדים דומה בעיריית הרצליה?

“תסמוך עלי שיש לי הרבה הפתעות…”

– אחרי חודשים שבהם התנהלו הישיבות בצורה רגועה, האם יש קשר לישיבה הסוערת הזו לבין המועד ההולך וקרב של הבחירות המקומיות?

“הקמפיין התחיל, אנחנו הולכים לנקות את העיר. אני לא חושב שיש מצב שתראו אותי יושב בקואליציה עד לבחירות הבאות”.
מעיריית כרמיאל נמסר: “מר בז’רנו ממשיך בהתנהגותו האלימה והבזויה שאינה ראויה לתגובה. ראש העיר לא יאפשר לאף אחד להפוך את ישיבות מועצת העיר לקרקס”.

כתבה מעניינת:

שכונת רבין משאית כביש צר

תושבים בשכונת רבין: סובלים ממפגע משאיות וכלים כבדים

שתפותושבים ברבין הופתעו בתקופת הסגר לגלול כי מגרש ריק מול ביתם הפך לשטח אחסון של …


תגובה אחת

  1. ראש העיר ממשיך להתחמק מדיון ציבורי בשאלות הבוערות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.