דירת עמיגור רחוב הגליל קיר מתקלף 2018-12

חמישה בדירה קטנה, צפופה ורטובה

שתפו

אם חד הורית מתגוררת עם 4 ילדיה בדירת עמיגור קטנה ומלינה על ליקויים מתמשכים כמו נזילת מים מהגג ורטיבות קשה בקירות: ״מיואשת, רוצה לברוח מכאן״. עמיגור: הוגשו מסמכים, מעבר דירה – בסמכות משרד השיכון

מאת גיל דובריש

״אני חשה מיואשת. בדירה שבה אני מתגוררת יש תנאים בלתי נסבלים, נזילות מים מהגג, רטיבות בקירות, רוח פרצים נכנסת מתוך חורים בקיר. הילדים שלי ואני לא יכולים להישאר כאן יום אחד נוסף״ כך אומרת א׳ (השם המלא שמור במערכת זהר הצפון), בת 39 מכרמיאל, אם חד-הורית המתגוררת עם ארבעת ילדיה בדירת עמיגור ברחוב הגליל.

א׳ עברה להתגורר לפני כשלוש שנים בדירה הקטנה – קומה רביעית ואחרונה ללא מעלית, בשטח 54 מ״ר עם 2 חדרי שינה וסלון, זמן קצר לאחר גירושיה. לדבריה, הייתה במצב נפשי וכלכלי קשים והסכימה לקבל את פתרון הדיור שהוצע לה, מבלי לבדוק מה האפשרויות האחרות שעומדות בפניה. ״כבר בימים הראשונים גיליתי שקיימים בדירה ליקויים קשים. יש נזילת מים מהגג בכמה מקומות בדירה, גם מהגשמים וגם מנזילות של דודי המים על הגג. יש בעיות רבות בצנרת הגורמות לרטיבות קשה בדירה וקילופים בקירות. לאחרונה נשבר חלק חיצוני בתיבת התריסים בחדר השינה ומאז נכנסת רוח קרה ומקפיאה לתוך הבית״.

לדברי א׳ היא מימנה בעצמה תיקונים חוזרים ונשנים בצנרת המים והביוב, אך ללא הועיל. כמו כן, פנתה אל חברת עמיגור מספר פעמים כדי לבצע איטום בגג. ״בכל פעם שהתלוננתי על נושא הנזילות, נאמר לי שמדובר בגג של בניין משותף ולכן יש צורך במימון משותף של כל הדיירים בבניין. בשבוע שעבר שלחה עמיגור איש מקצוע כדי לבצע איטום, אבל מיד אחרי כן הגיעו ימים גשומים והנזילות התחדשו כאילו לא תוקן שום דבר. המים מטפטפים בלי הרף מעל הראש, כבר אי אפשר לחיות ככה״!

קיר מתקלף בדירה. צילום: עצמי

בנוסף לבעיות הקיימות, אומרת א׳ כי הדירה צפופה וקטנה מכדי להכיל 5 נפשות. ״עברתי להתגורר בבית הנוכחי כי הייתי במצב לא פשוט ותחת לחץ כלכלי. בדירה הזו אין מקום לכולנו. יש לי בת חיילת בגיל 18, ילד בן 16 וילדים קטנים יותר בני 13 ו-6. אנחנו מצטופפים בשני החדרים, אין מקום למיטה ולפרטיות. כל לילה עולה מחדש השאלה איפה כל אחד ישן. לפעמים אנחנו מצטופפים כולנו במיטה אחת, במיוחד בימי החורף הקרים. שניים מילדיי סובלים מבעיות בריאותיות, הם עוברים טיפולים אצל מומחים. לבת הגדולה שלי יש בעיות רציניות, בשנה וחצי האחרונה היא איבדה הכרה ארבע פעמים ואושפזה בבתי חולים. הילדים נאלצו להתמודד עם הליך גירושין קשה ועכשיו הם מתמודדים עם מגורים בתת-תנאים. המצב הרגשי והפיזי שלהם לא מאפשר להמשיך ולגור במקום. כאמא שלהם, קשה לי לעמוד מנגד מבלי שיהיה ביכולתי לעזור להם״.

א׳ אומרת כי היא רוצה לקבל פתרון דיור חלופי שמתאים לגודל המשפחה וללא ליקויים. ״אני כבר עברתי את סף הייאוש, רוצה לברוח, לא יכולה להישאר יום נוסף בדירה הזו. אם זה היה תלוי בי, הייתי יוצאת עכשיו ושוכרת דירה, אבל ההכנסות מהמשכורת שלי ומדמי המזונות לא מספיקות לעשות צעד כזה״.

בתגובה לפנייתנו נמסר בתגובה ע״י ארז שני, דובר חברת עמיגור: ״מדובר בבית של רוב רוכשים (73 דירות בבעלות פרטית ו-27 דיירי עמיגור). מאחר ומדובר בבית רוב רוכשים, עמיגור אינה אחראית על תיקון הרכוש המשותף. טיפול בליקויים ברכוש המשותף כרוך בהשתתפות ועד הבית שסירב לשתף פעולה. לגופו של עניין ועל מנת למנוע את המשך הנזילות, בוצעו עבודות איטום הגג בשלמותו. לגבי מעבר לדירה גדולה יותר, העניין הוא בסמכות משרד השיכון בלבד. ב-22.11.18 השלימה המשפחה, מסמכים רפואיים של הבת לצורך הגשת בקשה למעבר דירה. מסמכים אלו יחד עם הבקשה הועברו למשרד השיכון לקבלת החלטה״.

 

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …


תגובה אחת

  1. ככה זה עם שרירות ליבם של לבלרים ומדיניות עלובה של ממשלה בעניני רווחה. לפקידונים של של מרכז עמיגור ומשרד יש תמיד טקסטים דומים להשיב על אפס עשייתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.