בית / קהילה / בריאות וכושר / חמישה צעדים להחלמה ממחלת הסרטן

חמישה צעדים להחלמה ממחלת הסרטן

שתפו

חדשות כרמיאלמיה כץ גולן,

בעברי מתרגמת, אמא ל-3 בוגרים, מחלימת סרטן שהתגלה מפושט ובשלב 4.
כיום מלמדת חולים, מחלימים ובני משפחותיהם מה עזר לי, בהתמודדות שנמשכה 10 שנים. לאחר שהחלמתי לחלוטין מסרטן שלב 4 – אני רואה שליחות לעודד ולבשר לכל מי שנמצא בעיצומו של כל משבר-  יש מחר, ויש תקווה!!

058-6500022 katzgolan@gmail.com

הדרך שהובילה אותי לחמישה צעדים

ככל שהזמן עובר, אני מודעת יותר לזמניות של הזמן. משהו מאותת לי שיהיה בסדר, כי הנה, הצלחתי כבר לרדת מהמיטה, ללכת ברגל, להתגבר טיפונת על תחושת הכובד האינסופי בגב, המסורבלות ועקצוצי החשמל.

אני מסוגלת להתרכז כבר במשימה, ואין כבר את טירוף האימה המשתוללת בפנים. אז זה מה שנקרא להסתגל? אני חותרת לקראת העתיד שלי, לקראת המחר.

כן, אמנם יצאתי נכה ב-100% מההיתקלות עם מחלת הסרטן הארורה מכולן, אבל אני עדיין חיה, מתגברת,  מסוגלת לצחצח שיניים ולהתלבש לבד.. לחתוך פרוסת לחם (עקומה..), ולפתוח את המקרר.. פעם כל אלה היו לא בטווח היכולת. עכשיו כבר כן. היקום מאותת לי שאני עושה משהו נכון. למרות החולשה והכובד. אני עושה משהו נכון. אני בוחרת נכון. זה נותן לי כוח, ומוטיבציה.

עוד בנושא:

ככל שעובר הזמן, אני מגבשת 5 צעדים להחלמה ממחלת הסרטן:

הצעד הראשון: לבחור בחיים.

בחירה, וחיים. שתי מילים עם עוצמה. ההתנהלות של אדם החולה במחלת הסרטן היא כל כך אחרת. קשה. מעייפת, מדכאת, גובה מחירים כבדים. בלתי נסבלת בעוצמת קשייה הפיזיים, הנפשיים.

גליליאו אמר, אף על פי כן, נוע תנוע. זה חוק טבע!

אני נעה מבעד לקשיים, כמו מכונה, בחירוק שיניים, מבעד לדמעות, מוחה את הייאוש הצידה, מניעה ודוחפת עצמי לפעולה. אלוהים, כמה זה קשה וכואב. אבל אני בוחרת לחיות, מחליטה לחזור לחיות.

אני מוציאה את עצמי מהבור, בקושי, בפחד, מטפסת על הקירות החלקלקים של החיים. נלחמת במה שסוחף אותי מטה כנגד כל הסיכויים. לפעמים נתקעת ולפעמים מצליחה לאסוף מספיק כוחות ומעלה עצמי עוד קצת. וכל יום נשברת מחדש, מתרסקת, גמורה, שבורה – וכל לילה מדביקה את השברים מחדש, אפילו קצת כועסת, ונלחמת על זכותי לחיות ולנצח את מחלת הסרטן הארור הזה.

החיים הם מתנה יקרת ערך, וזמנית. לא מחזירה אותה עדיין לשולח. לא מוכנה למות! והילדים שלי לא יהיו יתומים. אין מצב שיחיו ביתמות, כמוני. לא אם אני יכולה למנוע את זה! זאת המוטיבציה הכי הגדולה שלי, מאז ומעולם, ובעיקר עכשיו. שלושת ילדיי המקסימים, אהובי נפשי. אני רוצה להמשיך ללוות אותם ולהיות שם בשבילם. הם המנוע העיקרי שלי, שמזיז הכל, במבט אחד, בתזוזת גוף קטנטנה, במבט או חיוך מוכר. הם מחכים לי בסוף הדרך, בציפייה מלאת תקווה. הם המזל שלי.

אני  לומדת לצלוח את הקשיים ועוברת את המשוכות הגבוהות, המהמורות העמוקות – ומגיעה. אני סוג של תחנת כוח, כי הרצון לחיות הוא כ"כ חזק. ועם הזמן שעובר, אני מוצאת עצמי כ"כ רוצה להספיק לעשות משהו משמעותי, להמציא משהו מועיל, לכתוב ספר, ללמוד שפה נוספת, או שתיים, או חמש. לנסוע לטייל בעולם, ולטעום מטעמי רחוב ומעדני יוקרה, ולשמוע מוזיקה, קולות וצלילים חדשים. ללמוד דרכים חדשות בעיר מסקרנת, להכיר אנשים חדשים. אני בוחרת בחיים. אני מחכה לעצמי שם, שאגיע.

 

– המשך בשבוע הבא –

 

להרצאות וסדנאות: מיה כץ גולן Basic Challenge / katzgolan@gmail.com / 058-6500022

כתבה מעניינת:

מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי לגליל, פרופ' יעקב בורנשטיין

כול מה שרציתן לדעת על הקשר שבין קורונה והיריון

שתפוהאם הדבקה בווירוס הקורונה מסוכנת להיריון? האם חדרי הלידה בבתי החולים מתפקדים כרגיל? והאם חלות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.