בית / חדשות / חדשות כרמיאל / חניית נכים בכרמיאל: מצפצפים על החוק
חניית נכים כרמיאל 2018-11
צילום: עמותת אור ירוק

חניית נכים בכרמיאל: מצפצפים על החוק

שתפו

האם נהגים חונים שלא כחוק בחניות נכים בכרמיאל? תוצאות בדיקה שנערכה בנושא – בתוך הכתבה

מערכת זהר הצפון

למרות המודעות הרבה לנושא זכויות הנכים בקרב הציבור, עדיין לא עברה מהעולם תופעת תפיסת מקומות החנייה של נכים בידי מי שאינם כאלה. במקרים רבים מגלים נהגים בעלי תווי נכות שהמקומות המוקצים להם נתפסו על-ידי נהגים אחרים, והם נאלצים לחנות במקום מרוחק יותר ולעיתים קשה הרבה יותר לגישה.

מתנדבי עמותת אור ירוק הפועלת להגברת המודעות לזהירות בדרכים ומלגאי תכנית המלגות אימפקט של פ.י.ד.פ, יצאו לבדוק האם עדיין ישנם נהגים שחונים בניגוד לחוק ותופסים מקום חניה השמור לנהג נכה. בנוסף המתנדבים בדקו את התשתית בסביבת החניה. בין היישובים בהם נערכה הבדיקה – גם כרמיאל. התוצאות שהתגלו, לא היו חיוביות במיוחד.

בכרמיאל נצפו 15 חניות נכים, בהן חנו 28 כלי רכב, מהם 9 כלי רכב בניגוד לחוק ללא תווי נכה. במילים אחרות: בשליש מהמקרים, חנו בחניית הנכים רכבים שעוברים על החוק.

כמו כן התגלו מספר ליקויים: באחת החניות לא היה תמרור חניית נכים תקין. בחמש מהחניות שנצפו היה צבע החניה דהוי ומחוק. בשלוש מהחניות לא הייתה קיימת הנמכה של המדרכה או רמפה המאפשרת גישה לכסא גלגלים. בחמש מן החניות הייתה הרצפה מלאה בבורות ובחריצים.

(מודעה)

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "קשה להאמין שבישראל 2018 עדיין ישנם נהגים החונים שלא כחוק בחניית נכים, תופסים מקום חניה של אדם עם צרכים מיוחדים ומסכנים את  אוכלוסיית הנכים. גם בלי שיתפסו להם את מקום החניה, במקרים רבים, נהג שתופס מקום חניה של נכה מקשה עליו עוד יותר את שגרת יומו ולמעשה מונע ממנו ביצוע פעולות פשוטות ויום-יומיות כמו ללכת לקניון, לבנק או לבית קפה. המשטרה והרשויות המקומיות חייבות להגביר את האכיפה כלפי נהגים שחונים במקום חניה השמור לאדם עם צרכים מיוחדים כדי שגם אוכלוסייה זו תוכל לנהל אורח חיים תקין. בנוסף ראשי הרשויות חייבים לוודא שחניות הנכים בעירם אכן מתאימות לנכים, צבועות היטב, ללא בורות וחריצים המסכנים את המשתמש ומונגשות בצורה נוחה ובטוחה. הגיע הזמן לחבק ולעזור לאנשים עם צרכים מיוחדים ולהפסיק להתעלם מהם".

 

כתבה מעניינת:

מסיכה קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

עלייה במקרי הקורונה בכרמיאל: איפה ביקרו החולים החדשים?

שתפומספר החולים הפעילים מכרמיאל הגיע ל-31, קרוב מאוד לשיא החולים בגל הראשון. משרד הבריאות עידכן …


תגובה אחת

  1. אני זוכר, כשאני עבדתי בתחנת כרמיאל במרכז ביג של היום (אז היה סנטר) ראיתי נכה קטוע רגליים שחנה רחוק מהחנויות ונסע עם הכסא גלגלים בחניה אמר לי "תראה מה זה חונים בחניות שלנו ואני צריך לחנות רחוק ולסכן את עצמי בחניה" מאז כל משמרת נפתחה ונסגרה בסיור בכל חניות הנכים שהכרתי (כן הייתה לי רשימה של המקומות) ורישום דוחות בלי חשבון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.