חשבון הנפש וחשבון הכיס

שתפו

כולם עובדים על כולם – ט’ באב

אני שם לב שבעצם השחיתות ובצע הכסף הפך לנחלתם של רוב רובו של העם שלנו ולא רק הפוליטיקאים. בלי הכללה כמובן. בכל מקום גונבים אותנו. כל מקום. בעלי עסקים (ושוב, ממש ממש לא בהכללה) בלי חשבון גונבים אותנו. על כל דבר. שימו לב למשל למחירי הירקות והפירות. מה קורה שם? כולם – החקלאים, הסיטונאים, הירקנים מרוויחים עלינו חופשי. לכולקיוסקים,לפיצוציות בכל הארץ או לשוחטים בתחנות הדלק. הלו, למה 11 ש”ח על בקבוק קולה אחד וחצי ליטר? לא מספיק רווח של נגיד 20 אחוזים? הצחקתי הא? פחות מ-100 אחוזי רווח אין על מה לדבר.

כוס קפה בישיבה, 15 ש”ח? למה?

אני קיבלתי החלטה כבר די מזמן. לא קונה יותר את המוצרים האלה במחירים הללו. ימותו ולא אקנה בננות ב-19 ש”ח, או פאקינג כרובית ב-10 ש”ח,שלא לדבר על ענבים, שזיפים, אפרסקים והס מלהזכיר אננס…

מצד שני, לא קונה. לא נוגע בסלטים השונים. בשום מקום. גנבים… על כמה כפות חצילים 15 או יותר ש”ח… וכך כל הסלטים. אז לא נוגע. שיחפשו פראיירים אחרים ובלי עין הרע יש פראיירים. המון פראיירים.

אז מה? לא אוכל? אוכל ואוכל מצוין. רק יודע להסתפק במועט. קונה את הירקות והפירות שמחירם סביר. קונה במבצעים פסטות ואורז ועוד מוצרים יבשים וכן, מכין אוכל… מבשל, מטגן, על האש, הכל יותר טעים, הכל יותר טרי, הכל יותר זול… אהה וכמובן ביצים. חולה על ביצים… ועוד דבר. אני לא נוגע במוצרי חלב, למעט טיפה חלב לנס קפה.

אני הפסקתי להיות מטומטם. ניסיתי לעשות כמיטב יכולתי על מנת להשפיע על אנשים לצאת, להפגין לא לוותר להפסיק להיות הגלותיים הללו שמורידים את הראש בפני משטרים רעים, ממש כמו שיש לנו. אבל, אין עם מי לדבר, כי כולם עסוקים ב… איראן, בשרידות הממשלה.

אין תחום אחד. אחד שפועל כמו שצריך. שלא לדבר על השירות הציבורי באשר הוא. כלום לא עובד. הענין הוא שההוא ממס הכנסה שמתעלל בנו, מגיע לבנק ושם מתעללים בו וההוא מהבנק מגיע לדואר ושם מתעללים בו. בקיצור, כולם עובדים על כולם.

למה הזכרתי את תשעה באב? אההה. זה כי אפשר לנשום לרווחה. את ט’ באב השנה עברנו בשלום. אינני בטוח לגבי ט’ באב הבא…

אז המלצה לבעלי העסקים… תורידו מחירים

כן,אני יודע. יש לכם הוצאות גדולות למדי. הבירוקרטיה בארץ נוראית ובמקום לסייע לבעל עסק להצליח, כל מטרת המוסדות היא להוציא מאיתנו עוד ועוד ועוד כסף ועל הבין הו’-ח’ שלהם. אבל על מנת לחיות אתם זקוקים לנו, הלקוחות וחשוב שתפנימו שלרוב הלקוחות אין הרבה כסף ואחד הדברים האחרונים שבראש שלהם זה להוציא כסף על אוכל, על אף שמדי פעם ככה בא להם איזה פינוק קטן ושיהיה מה שיהיה. אבל בגדול ממעטים לצאת ואם כבר יוצאים, ממעטים להוציא כסף שאין. אני מכיר שתי שיתות מסחר: אחת למכור הרבה ובזול, למכור מעט אבל ביוקר. נדמה לי שהברירה הראשונה מתאימה יותר לזמנים האלה. ראו קופיקס. 5 ש”ח לכוס קפה ולכל מוצר שהם מוכרים וראה זה פלא, הם מרוויחים ולא רע בכלל. בלי להרגיש הוקמו פה בארץ קרטלים רבים. לא בהסכם אלא בהסכמה שבשתיקה. אפס תחרות ומי סובל? כמובן. כולנו.

היום, רק מי שיצירתי ולא תאב בצע יכול להרוויח בעסק. לא חייבים 5000 אחוזי רווח.

יש לי חברים רבים שהם בעלי עסקים. מכיר מקרוב את המצוקות שלהם. הן לא פשוטות. יודע כמה קשה הם עובדים, יודע כמה פושטים רגל. יודע. אילו שאלו אותי, הייתי ממליץ להם בחום, בזמן הזה, בתקווה לזמנים טובים יותר, ללכת על מינימום רווח שניתן יהיה לחיות ממנו. אל תגזימו עם המחירים. תנו שירות טוב, תתייחסו בכבוד ללקוחותיכם ואז אולי, אולי תשרדו.

חישבו על כך.

המלצות

אני רוצה להמליץ לכם,קוראי הנאמנים ובכלל על כמה תוכניות רדיו…כן כן, רדיו שפשוט עושות ניסים ונפלאות ועוזרים מאוד לאזרח הקטן. הראשונה והחשובה ביותר והיעילה ביותר: גלי צה”ל, ימי א-ד (כולל ד’) בין השעות 15:00-16:00 עם אביב לביא,יונה לייבזון ולינוי בר-גפן. אנשים. זו תוכנית פשוט מדהימה. נתקלתם בבעיה? תפנו אליהם, רבים הסיכויים שיסייעו לכם.

תוכנית נוספת שרוצה להמליץ לכם היא ברדיו 103 אף.אם יום שישי בין 15:00-17:00 עם גילי תמיר. גם זו תוכנית שכל עניינה סיוע לנו, האזרחים הפשוטים והיא מתמחה בעיקר בענייני ביטוח לאומי.

רשמו לפניכם. פשוט כדאי.

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.