חשיבות המנוחה בין האימונים
חשיבות המנוחה בין האימונים

חשיבות המנוחה בין האימונים

שתפו

היום נדבר על חשיבות המנוחה באימונים ובין האימונים!

מהניסיון האישי שלי, אני מכיר ורואה המון אנשים שנכנסים ללחץ ומתאמנים יום יום כמו משוגעים ובהגזמה – ואז מגיעים למצב שהגוף לא מתקדם ולא מגיע לתוצאות, אלא רק נפצעים וסובלים מכאבים במפרקים ובשרירים.

זה אסור ומסוכן. אני אישית הייתי באטרף של אימונים, 7 אימונים בשבוע למשך חצי שנה, ובסוף פשוט קרעתי גיד ביד. זה קרה כתוצאה מכך שהגוף היה עייף ונכנס לחרדה. המנוחה מאוד חשובה לגופו של ספורטאי , היא חלק גדול מההצלחה. התוצאות של ספורטאי שיודע לשלב מנוחה נכונה עם אימונים מסודרים, טובות הרבה יותר – סיכוייו להפצע קלושים. כמו כן חייבת להיות מנוחה עד דקה בין סטים, תלוי במטרת המתאמן.

טעות נפוצה נוספת היא שמתאמנים שכל יום מאמנים שרירי בטן, צריכים להבין שבמקום לעשות בטן יפה הם רק מעייפים את השריר ולא תהיה התקדמות . אז המלצה שלי,  לא יותר מ-4 אימונים בשבוע, לא יותר מפעמיים בטן בשבוע וכמובן כמו תמיד, תזונה בריאה מלאת ויטמינים ומינרלים ובלי שומנים וסוכרים!

כמו כן ממליץ מאוד לאכול כשעתיים לפני האימון ארוחה טובה כמו בשר, אורז וסלט, ורבע שעה לפני אימון לאכול 2 תמרים ולשתות כוס קפה. לאחר האימון חובה ארוחה עשירה בחלבון ובפחמימה פשוטה!

מאחל לכולם שבוע נפלא, הרבה תוצאות וכוח באמונים!

 

אלכס בולייבסקי

 

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.