קידום אתרי וורדפרס צילום Envato
צילום Envato

חשיפה לצפון: החשיבות של קידום אתרי וורדפרס

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

וורדפרס (WordPress) היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם, כאשר כיום כשליש מבין האתרים הפעילים בעולם הם אתרי וורדפרס – והמגמה רק מתרחבת משנה לשנה.

אתרים רבים של עסקים, ארגונים, נותני שירותים ופורטלים ייעודיים באזור הצפון מבוססים גם הם על הפלטפורמה הזו. הם נהנים משורה ארוכה של יתרונות, ומנקודת פתיחה מצוינת: אם הם רק יבינו את חוקי המשחק וישקיעו את המאמצים הנדרשים בתפעול נכון של האתר ובקידומו, הם יוכלו להתבלט מול המתחרים, למשוך גולשים ולהגדיל את ההכנסות שלהם, בצורה ישירה או עקיפה. קידום אתרי וורדפרס הוא אחת המשימות העיקריות בדרך להגשמת המטרה החשובה הזו.

למה חשוב לקדם אתרי וורדפרס?

קידום אתרי וורדפרס, חשוב להדגיש כבר בנקודת ההתחלה, אינו מותרות. אתר יכול להיות המוצלח ביותר שיש מבחינת חוויית המשתמש ולהציע תוכן איכותי, אולם בפועל המתחרים יעקפו אותו במאבק היקר על נוכחות במנוע החיפוש, בהתאם למילות המפתח הרלוונטיות. אזור הצפון עמוס מאוד בנותני שירותים ובעסקים, כך שאפשר לצפות לתחרות שכזו בלא מעט מקרים.

מהרגע שבו מקימים את האתר, חייבים לחשוב על הקידום שלו לכל עת. השלב הראשון הוא תכנון יסודי של אסטרטגיית הקידום, לרבות בחירה של מילות מפתח, הצבת יעדים ובניית תוכנית קידום אורגני. כך או כך זוהי מלאכה סיזיפית, הנמשכת למעשה כל העת ודורשת פעילות מגוונת באתר ומחוצה לו: החל מתוכן איכותי, דרך מיקסום האתר (אופטימיזציית תוכן, תיאורי מטא וכדומה) ועד לקישורים חיצוניים המפנים אליו ממקומות שונים ברשת.

החדשות הטובות: ניתן לבצע קידום אתרי וורדפרס ביעילות

אחד היתרונות המרכזיים של וורדפרס, וסיבה מרכזית להצלחה שלה בכל רחבי העולם, היא העובדה שמדובר במערכת ידידותית מאוד למנועי החיפוש. בעוד שיש מערכות אחרות בהן הקידום נתקל בקושי אחר קושי ויש מכשולים רבים בדרך קדימה, לוורדפרס יש נתוני פתיחה נהדרים. ראשית, כתובת ה-URL ידידותית, ללא תוספות מיותרות הפוגעות בקידום. ניתן להגדיר בכל עמוד באתר כותרות או תיאורים, ליצור היררכיית דפים נכונה ולהתקין אמצעי בקרה שונים.

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח, שמציעה שורה ארוכה של תוספים שעושים את החיים יעילים ופשוטים עבור המשתמשים (שלא חייבים להיות עם ידע בתכנות כלל בחלק מהמקרים). חלק מהתוספים מקלים מאוד על קידום אתרי וורדפרס, ביניהם התוספים הסופר פופולריים אלמנטור לבניית עמודים באתר ולעיצובם, תוסף קידום האתרים הייעודי Yoast SEO, תוספים המחברים את האתר ל-Google Analytics לבחינת מגוון סטטיסטיקות ואחרים.

אל תוותרו על מקדם אתרים מקצועי

קידום אתרי וורדפרס הוא עסק למקצוענים בלבד, אבל שימו לב: לא כל מומחה קידום אתרים אכן מכיר את המערכת ואת יתרונותיה עבור המקדמים בצורה מספקת. לכן רבים ימליצו למצוא מקדם אתרים שגם בקיא מספיק בוורדפרס, או אפילו כזה שהקים בחייו אתר וורפדרס אחר או יותר. פעילות במקביל של ניהול האתר וקידומו האורגני עשויה להצעיד את האתר קדימה בכל המובנים.

 

(תוכן מקודם)

*** Best Links‏

כתבה מעניינת:

ניהול משא ומתן. צילום אילוסטרציה

ניהול משא ומתן – מידע מקצועי

שתפומערכת פורטל זהר.נט במידה ואתם מעוניינים לדעת את כל המידע לגבי ניהול משא ומתן בצורה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.