טיול בטבע צילום אילוסטרציה Freepik
טיול בטבע. צילום אילוסטרציה Freepik

טיולים בצפון בפסח

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

טיולים בצפון

האביב היא אחת התקופות המוצלחות ביותר לתיאום טיולים בצפון. רבים מתושבי האזור מעדיפים בכל שבת לצאת לטיולים שונים, כדי להכיר את האזורים הסמוכים להם. הצפון מחולק לכמה חבלי ארץ כמו הגליל המערבי, אצבע הגליל, עמק יזרעאל ועוד. לכל אחד מהרבדים הללו יש מרקם משלו ואפשר לראות בו הרבה דברים מרתקים ומסקרנים. זו הסיבה שהמטיילים מתמקדים בכל טיול בסביבה גיאוגרפית אחרת וכך לאחר שנים של טיולים, בני המשפחה מכירים היטב את המקומות האטרקטיביים בצפון.

בהתאם לסוג הטיול שמתוכנן במסגרת טיולים בצפון, בני המשפחה בוחרים כיצד להגיע אליו. יש מקומות מחוץ לעיר שאליהם הם נוסעים עם הג'יפ המשפחתי. לעיתים הם מרכיבים עליו את זוגות האופניים של כולם ומנקודת המפגש הם ממשיכים ברכיבה על האופניים במסלולי הטיולים השונים. במקרים אחרים הם מחליטים לנסוע למקום ייחודי שנמצא בתוך העיר כמו פארק מיוחד שיש בו גן שעשועים או מסלול נינג'ה ולכן הם רוכבים לשם על גבי קורקינט חשמלי כיוון שזו הדרך הקלה והמהירה ביותר לנוע מקצה לקצה בתוך העיר.

תיאום של טיולים בצפון

טיולים בצפון שמתחילים כטיולים משפחתיים של המשפחה המצומצמת, הופכים במקרים רבים לטיול של כמה משפחות. מצרפים קרובי משפחה עם ילדיהם וחברים עם ילדיהם וכך הטיול הופך להיות של כמה וכמה רכבים. העיסוק המשותף של כולם בתכנון הטיולים והעובדה שנמצאים יחד הן הבוגרים והן הילדים, יוצרת חבורה מגובשת של אנשים שמסתדרים טוב זה עם זה ולכן הכול נעשה בשיתוף פעולה כל אחת מהמשפחות דואגת להביא אוכל שעליו סוכם מראש וכך הם אוכלים יחד מהמטעמים של כולם.

קמפינג בצפון

בשנים האחרונות הוכשרו חניונים רבים עבור אלו שמבצעים טיולים בצפון ומעוניינים גם בשהיית לילה כמו בחורשת טל ובמעיין חרוד. המטיילים מחנים את הרכבים במקום שמיועד לכך, פורקים את הציוד, מקימים את האוהלים, ממקמים את שקי השינה והציוד האישי וכך הם נהנים מכמה ימים של שהייה בטבע לשמחתם הרבה של כולם ובעיקר של הילדים.

הם שוחים, משחקים ואוכלים יחד. יוצאים לרכיבה על אופניים באזורים הקרובים לנקודה זו ומרגישים שאלו הם ימים של מנוחה ורוגע, שחשובים לכל אחד מבני המשפחה לאור המרוץ לחיים בחיי היום.

טיולים באוטובוסים

יש מקרים שבהם המשפחות מחליטות לא לנסוע ברכבים אלא ליהנות מההווי הנפלא של להיות יחד לאורך כל הטיול ולכן הם שוכרים אוטובוס מחברת הסעות, מתאמים את מיקום האיסוף ואת מסלול הנסיעה. הנהג המיומן מסיע אותם ליום טיול נהדר כשכולם נמצאים עם כולם ברכב זה ומחליפים כל הזמן מקומות, כדי ליהנות מחברתם של אנשים אחרים לאורך כל הדרך.

באופציה זו מבצעים טיולים בצפון שבהם הנהג מסיע את החבורה לנקודה מסוימת וממתין להם בה או בנקודה אחרת שסוכמה מראש.  כך הם מבצעים מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות ונהנים מהעובדה שלאחר מכן הם לא צריכים לנהוג.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

אטרקציות וימי כיף לקבוצות באזור הצפון – 10 הצעות לאטרקציות מומלצות

שתפומערכת פורטל זהר.נט בין אם מדובר בטיול משפחתי בהרכב מלא, ביום גיבוש לעובדים, בטיול שנתי, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.