מרכז איסוף הומניטרי כרמיאל. צילום: עיריית כרמיאל
מרכז איסוף הומניטרי כרמיאל. צילום: עיריית כרמיאל

טיטולים, שקי שינה ושמיכות: כרמיאלים מסייעים לאוקראינה

שתפו

היום מתקיים בכרמיאל מבצע סיוע הומניטרי לאיסוף תרומות של טיטולים לתינוקות, שקי שינה ושמיכות תרמיות. סגנית ראש העיר אליסה דריקר-מן: אני בקשר יום-יומי עם בני משפחתי באוקראינה

מאת גיל דובריש

שבוע מאז שפרצה המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, ובכרמיאל נרתמים למען האוקראינים. היום (חמישי) החל בעיר מבצע סיוע הומניטרי שנועד לאסוף תרומות של ציוד.

המבצע שהחל היום, ימשך 6 שעות בלבד, בין השעות 12:00-18:00 ויכלול תרומות של טיטולים לתינוקות, שקי שינה ושמיכות תרמיות. האיסוף מתבצע במועדון השחמט ברחוב השושנים 2. לפי התוכנית, הציוד יועבר לאזרחים באוקראינה כבר ביום שבת הקרוב באמצעות ארגון ידידי אוקראינה בישראל ובתיאום עם השגרירות האוקראינית בארץ.

בתחילת השבוע הקרוב תתרחב פעילות האיסוף ההומניטרי בכרמיאל ותכלול ציוד נוסף. בעירייה ציינו כי יעדכנו בנושא את הציבור הרחב.

עו״ד אליסה דריקר-מן, סגנית ראש העיר, היא שיזמה את המבצע המיוחד. דריקר-מן עלתה מאוקראינה בגיל 8, אבל חלק מבני משפחתה נשארו לחיות באוקראינה, סמוך לעיר אודסה. לנוכח המצב הקשה שבו נמצאים האזרחים במדינה אליה פלש הצבא הרוסי והלחימה הקשה המתחוללת שם, החליטה אליסה ליזום מבצע הומניטרי מיוחד.

דריקר מן: ״הוריי ואני מצויים בקשר יומיומי עם המשפחה שנותרה באוקראינה ובעקבות השיחות, נחשפתי לקשיים הרבים שאיתם הם וסביבתם הקרובה וכמובן כלל האזרחים, נאלצים להתמודד בימים אלה של המלחמה, לרבות מחסור במוצרי מזון והגיינה בסיסיים ואף ביגוד. החלטתי להירתם וליזום הקמת מרכז לאיסוף ולגיוס תרומות למען תושבי אוקראינה״.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי ציין כי ״בכרמיאל מתגוררות כיום אלפי משפחות יוצאות חבר העמים ומתוכן כ-5000 יוצאי אוקראינה. אני מברך על היוזמה של סגניתי לפתיחת מרכז איסוף תרומות בכרמיאל. אני מקווה שהעימות בין רוסיה לאוקראינה יגיע לסיומו במהרה באמצעות דרכים דיפלומטיות. לרבים מיוצאי אוקראינה המתגוררים בכרמיאל, יש בני משפחה באוקראינה ולמענם גם פתחנו בסוף השבוע האחרון חדר מצב בעירייה בניהולם של עו״ד אליסה דריקר מן ומנהל האגף הדמוגרפי בעירייה מיכאל גינקר, לצורך קבלת מידע וסיוע פסיכולוגי. אנחנו מצוים בקשר רציף עם משרד החוץ, משרד הקליטה ועם השגרירויות ועומדים לרשות הפונים״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.