מיתוסים בתחום הטיפוח צילום יחצ
צילום: יח״צ

טיפול נכון בעור: 8 מיתוסים שחייבים לנפץ

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור, מנפצת מיתוסים בנושא אסתטיקה וטיפוח העור. לדבריה, ״במשך שנות העבודה שלי אני נתקלת במיתוסים שונים ומשונים שצעירות ונשים מאמצות בהרגלי הטיפוח שלהןהחלטתי לרכז את שמונת המיתוסים הנפוצים ביותר בישראל ולהסביר מה נכון ומה לא נכון״.

  • אם נפסיק להזריק הקמט יעמיק ממש לא נכון ואפילו להיפך. טיפול בבעיה בקמט אפילו שאיננו רציף משפר את העור באיזור. במקרה הרע תוך כמה שנים הקמט חוזר לקדמותו. זה כמו שמנקים חדר ומפסיקים לנקות,  החדש לא יחזור להיות מלוכלך יותר אלא יחזור בהדרגה למה שהיה.
  • ניתוח מתיחת פנים מבטל את הצורך לטפל בעור לא נכון. זה נכון שניתוח הינו טיפול פולשני יותר אשר תוצאותיו נשמרות למספר שנים, אולם על מנת לשמר את תוצאותיו יש צורך בטיפול (שונה בעיקר שיפור איכות העור ועידוד ייצור קולגו ופחות מתיחה ומילוי). העור הינו איבר חי ותהליך ההזדקנות אינו נעצר עם הניתוח ולכן על מנת לקבל תוצאות לזמן ארוך יותר יש להמשיך בטיפולי תחזוקה שוטפים.
  • פילינג גורם לעור רגיש לשמשנכון חלקית. בעבר עשו בעיקר פילינג כימי,  שזה תהליך אשר גורם להשבתה שבין שבוע לחודש (תלוי בסוג ובעומק) ואזר לאחריו נותרה רגישות לשמש בעור לזמן ממושך מאוד. כיום בעיקר בזכות טכנולוגיות הלייזר החדשניות יש אפשרות לבצע פילינג מאד מבוקר אך יחד עם זאת יעיל אשר מייד לאחר הקילוף (אשר נמשך ימים ספורים) העור חוזר לקדמותו. ואין רגישות לשמש כלל.
  • אין טיפול לייזר בעור כהה לא נכון. זה היה נכון בעבר אולם לא עוד. כיום יש מכשירים חדשניים וטכנולוגיות המאפשרות לטפל בעור כהה.
  • הזרקות גורמות בהכרח למראה פוחלצי ולא טבעי ולכן אני לא אעשה ממש לא נכון. הזרקה של כמות קטנה במקום הנכון תשווה לעור מראה צעיר ומואר.
  • שימוש בקרם לחות יקר הוא טוב ויעל לקמטיםלא נכון! חשוב להשתמש בקרם לחות על בסיס קבוע, בוקר וערב, בעיקר למניעת היווצרות קמטים בעתיד. קמט שכבר קיים לא ייעלם עלידי קרם. צריך טיפול אחר כמו מילוי עלמנת להעלים אותו.    מותגי קוסמטיקה רבים משקיעים  משאבים בפיתוח תכשירים יעילים. מומלץ שכל אחת תמצא  את התכשיר הטוב ביותר עבורה, של חברות מנוסות וידועות.
  • עור שמן צריך לרחוץ עם סבון פנים כמה פעמים ביוםלא נכון. מומלץ לשטוף את הפנים פעם ביום עם סבון פנים (המותאם לעור הפנים). שימוש תכוף יותר בסבון עלול לגרום ליובש וקילוף בעור. אנשים בעלי הפרשת חלב מוגברת יכולים להשתמש בסבון בוקר וערב
  •   אין הבדל בין קרם יום ולילהלא נכון! מומלץ על קרם יום  המכיל  מסנן קרינה, בעל מרקם קליל יותר שלא יגרום לעור להיראות מבריק. קרם לילה צריך להכיל חומרים פעילים יותר  ובמרקם עשיר יותר.

כתבה מעניינת:

צילום אילוסטרציה: Deposit photos

נקודות החן שלכם מדאיגות אתכם? כך תישמרו מסרטן העור

שתפומערכת פורטל זהר.נט סרטן העור היא מחלה שכיחה בישראל. קרינת השמש החזקה כאן מהווה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.