זוגיות צילום להמחשה Freepik
צילום אילוסטרציה: Freepik

טיפים שימושיים לזוגיות טובה

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

כשהזוגיות בתחילת דרכה הכול מרגיש נפלא. אתם מדלגים בין קשת לענן, נרגשים, מאושרים, נלהבים ובלתי נפרדים. קשה לכם לחשוב על מצב שבו לא תחיו יחד באושר ובעושר. אז נכון שהאנרגיות המאפיינות את הזוגיות בראשית דרכה, הן מדהימות, אך אין ספק שלחלוק חיים משותפים לאורך שנים רבות, זה אתגר. מלבד אהבה זוגיות טובה דורשת עבודה יום־יומית, מסירות, מחויבות וכבוד הדדי. לא די באהבה כדי לחזק את הזוגיות ולשמור עליה. בני הזוג צריכים לתרום את חלקם כדי שהיא תצליח. זה לא תמיד פשוט, אך זה תמיד אפשרי. צריך רק לרצות בכך. לכל הזוגות שרוצים לשמור על גחלת האהבה בוערת תמיד, הינה כמה טיפים שימושיים לזוגיות טובה.

שמרו על ערוצי תקשורת פתוחים

תקשורת – ערוצים רבים לה. אל תפסיקו לתקשר זה עם זה. תקשרו תמיד, בכל יום וכל היום. תקשרו גם בשפה מילולית וגם בשפה שאינה מילולית. דברו זה עם זה, חייכו אחד לשני במסדרון, הושיטו יד ללטיפה קטנה במטבח או למגע נסתר בזמן הארוחה. תקשרו זה עם זה באדיבות ובכבוד. שמרו על לב פתוח ועל אוזן קשבת. בין השיחות השגרתיות על תשלומי חשבונות, קניות, מטלות וסידורים אל תפסיקו לחלוק סודות, רעיונות, דעות והגיגים.

הקצו זמן לאינטימיות זוגית

השגרה האינטנסיבית והשוחקת יכולה לכבות את הניצוץ הזוגי ולסחוף אתכם אל עבר קיום משמים חסר להט ותשוקה. אל תוותרו על הלהט והתשוקה. הקצו זמן קבוע לאינטימיות זוגית ואל תוותרו עליו. התכרבלו יחד על הספה בסופו של יום ארוך ודברו; צאו לדייט רומנטי במסעדה שקטה, על שפת הים או בחיק הטבע. הירגעו יחד ותיהנו זה מחברתו של זה; הציתו את הניצוץ בחדר המיטות עם מוזיקת רקע מרגיעה, אביזרי מין מחנות סקס והרבה אהבה; הפתיעו זה את זה בהודעות רומנטיות כשאתם בעבודה, ותראו שלא תוכלו לחכות עד שתפגשו בסוף היום.

אל תפחדו להקדיש זמן פרטי לעצמכם

זמן אישי חשוב לא פחות מזמן זוגי משותף. כל אחד מכם צריך זמן אישי כדי לטפח את עצמו, ליהנות מתחומי עניין מיוחדים, להגשים חלומות, לבלות עם חברים ועם בני משפחה. הזמן האישי מטעין ומעשיר אותנו ומאפשר לנו להעריך את השותפות הזוגית אף יותר. אז אל תפחדו להקדיש לעצמכם זמן פרטי. הירשמו לקורס מעניין או ללימודים, התנדבו בארגון פילנתרופי, הצטרפו לקבוצת ספורט או צאו לבילוי משותף עם חברים. כך תרגישו מחוזקים ותוכלו לתרום את תרומתכם הייחודית לזוגיות שלכם ולחזק אותה.

כוחה של הודיה

מה דעתךְ לומר לבן הזוג שלך שאת אסירת תודה על נוכחותו בחייך? מה דעתךָ לומר לבת הזוג שלך שהיא משמעותית בשבילך? הכירו תודה על הזוגיות ועל בני הזוג שלכם. העריכו אחד את השני, את הקשר ביניכם ואת חייכם המשותפים. הכירי תודה לבן הזוג כשהוא מבשל לך ארוחת ערב; אמור תודה לבת הזוג כשהיא מטפלת בילדים במסירות. הכרת תודה הדדית תשמור עליכם ועל הזוגיות שלכם חזקה, יציבה וטובה תמיד.

 

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

מיכאל ובינה גרוסמן חיסון קורונה צילום עצמי

הכל נשאר במשפחה, גם החיסון

שתפומאת גיל דובריש האהבה חוגגת גם בחיסוני הקורונה! מיכאל גרוסמן מכרמיאל, התעקש לעבור לשרותי בריאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.