טסים לחופשה בחו"ל? שיהיה לבריאות

שתפו

אחרי מבצע צוק איתן, שהקפיא וביטל את מרבית התוכניות שלנו, הישראלים חוזרים לחו”ל. ד”ר זאב ווימפהיימר מרשת ‘טרם’ מעניק את כללי עשה ולא תעשה בטיול בחו”ל, על מנת שחלילה לא תפגע בריאותכם בחופשה

אחרי שהסתיים מבצע צוק איתן, גם מצב הרוח הלאומי חוזר אט אט לסדרו וכל התוכניות שהוקפאו בנושא חופשה בחו”ל, יוצאות בימים אלה לפועל. על מנת למנוע עוגמת נפש ואפילו להציל חיים, החלטנו לסכם בפניכם את הנקודות החשובות לקראת הטיסה שלכם לחופשה הקרובה.

לפני נסיעה, ובמיוחד לפני נסיעה לאיזור רחוק, מומלץ לוודא שמצב הבריאות הכללי הוא תקין. קשה יהיה לאזן לחץ דם גבוה שנתגלה זה עתה, במדינה זרה.

חיסונים: יש לדאוג ולקבל לא רק את החיסונים הספציפיים, אלה להשלים את כל החיסונים השגרתיים לפני הנסיעה, כגון, שפעת, טטנוס, וכדומה. ניתן להיעזר ברופא המשפחה, או במרפאות המטיילים של ‘טרם’ ולקבל ייעוץ מסודר.

המחלות השכיחות ביותר התוקפות מטיילים, הן דווקא השגרתיות כגון נזלת, שלשולים, וכדו’. יש אפשרות  למנוע חלק מהזיהומים הללו, במיוחד אלו המועברים במים ובמזון. למשל, קוביות  קרח וגלידה עשויות להעביר מזהמים. יש להיזהר ממים: לא רק בשתייה, גם בצחצוח שיניים, מקלחת, שחייה באגמים.

בנסיעות ארוכות ובפרט בטיסות, יש לשמור על ניידות כדי למנוע קרישי-דם ברגליים ולכן מומלץ מידי פעם ולעשות ‘סיבוב’ במטוס.

זיהום בדרכי הנשימה העליונות בזמן טיסה עשוי לגרום לתסמינים קשים בגלל גודש בסינוסים או באוזן התיכונה. במצב שכזה מומלץ להשתמש בתרופות נוגדי-גודש.

לאלו הנזקקים לטיפול כרוני בתרופות מומלץ לקחת:

1. את כמות התרופות הכרוניות הדרושה לכל משך המסע, ולשאת אותן בכבודת היד.

2. להצטייד במרשמים הכתובים באנגלית והמכילים את השמות הגנריים ( ולא המסחריים העשויים להשתנות ממדינה מדינה).

3. סיכום מחלה קצר, כתוב אף הוא באנגלית, יש לשאת אותו עם הדרכון.

4. לוודא שהביטוח הרפואי מכסה טיסה חזרה, במקרה הצורך.

להיזהר בעניין מים ומזון: החיידקים הגורמים לשלשול של מטיילים נגרמים בד”כ בצריכת מים ומזון מזוהמים. הדרך הטובה ביותר להימנע משלשולים היא לחטא מים.כאשר שלשול מתפתח הוא חולף בדרך כלל מעצמו תוך מספר ימים, והדבר היחיד שיש להקפיד עליו הוא שתייה מרובה. כדי למנוע התייבשות ניתן להשתמש בתמיסות מלחים מיוחדים, כמו “HYDRAN” או “ORSETT” שיש להמיסן במים.

 כיצד לחטא מים?

אין לשתות מי ברז! במדינות מסוימות יש סכנה בשתיית מי ברז או מים עומדים. ניתן לצרוך מים שהורתחו ומשקאות מוגזים בבקבוקים סגורים.

קרח, גלידה, פירות וירקות עלולים להכיל גורמים מזהמים. הרתחה היא הדרך הבטוחה ביותר לחטא מים. אין להוסיף קרח לאחר הרתחה. חיטוי כימי מבצעים עם יוד או כלור. ניתן לרכוש בבתי המרקחת גלולות חיטוי ייחודיות למים.

כמובן, יש להיוועץ ברופא המשפחה לפני הנסיעה.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *