בית / חדשות / חינוך / טענה: אין סבסוד נסיעות לעשרות תלמידים הלומדים מחוץ לכרמיאל
נביל גנדור עורך דין כרמיאל ארכיון
עו״ד נביל גנדור. צילום ארכיון

טענה: אין סבסוד נסיעות לעשרות תלמידים הלומדים מחוץ לכרמיאל

שתפו

עו״ד נביל גנדור מכרמיאל טוען בשם משפחות המתגוררות בעיר כי הן משלמות מכיסן אלפי שקלים לצורך מימון ההסעות: מדובר בעיקר בתלמידים מהמגזר החרדי והערבי

מאת גיל דובריש

עשרות תלמידים המתגוררים בכרמיאל אך לומדים בבתי ספר תיכוניים ביישובים בסביבה אינם מקבלים את הסבסוד לו הם זכאים בהשתתפות הוצאות הנסיעה. בכול שנה, על-פי ההערכות, מממנים הורי התלמידים מכיסיהם עד אלפי שקלים עבור הסעות החוץ. מדובר בעיקר בתלמידים מהמגזר החרדי והערבי הלומדים במסגרות חינוכיות מחוץ לעיר.

עו״ד נביל גנדור מכרמיאל טוען כי הנושא מתעורר בכול שנה מחדש אך ללא פתרון הנראה באופק. הוא מפנה אצבע מאשימה כלפי משרד החינוך ואומר כי ״המיפוי הקיים הינו מיושן והאחראי עליו הוא משרד החינוך, משום שהרשות המקומית במקרה זה הינה רק צינור להעברת כספים אלו״. עו״ד גנדור מאשים גם את ההורים באוזלת היד וטוען: ״חלק ניכר מההורים אדישים לנושא, חלק אינו מדווח ואינו מגיש בקשות למימוש זכות התשלום עבור ילדיהם״.

לדבריו, הבעיה נובעת מכך שמיפוי בתי ספר במשרד החינוך מצומצם ואינו עונה לדרישות כול התלמידים הלומדים בחוץ. ״המשרד בוחר ללא הצדקה לממן הוצאות נסיעה בשכבות שונות באותו בית ספר… נדרש ממנו שיקול דעת מחדש בנושא, כדי להרחיב את רשימת התלמידים הזכאים לכול בתי הספר ללא כל הבדל ולכל השכבות גם כן״.

גנדור: ״המיפוי של משרד החינוך הינו ישן ואינו אקטואלי לנתונים העדכניים ואינו מתחשב כלל וכלל במיקום שבו ההורים בוחרים את בתי הספר, כן לדוגמא הכפרים דיר אל אסד ומג'ד אל כרום אינם כלולים במיפוי על אף שמדובר בשני כפרים סמוכים לעיר״.

לטענת עורך הדין, ״ההליך המשפטי הנכון בעיני הינו הגשת עתירה נגד משרד החינוך לתביעת הדרישות הנ"ל שבה ינתן ביטוי לנחישות ההורים על ידי שיתוף פעולה מצידם כצדדים עיקריים בעתירה כזו, ולא בדרך של תביעות כספיות כפי שחלק נוטים לנקוט״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

ממשרד החינוך נמסר: ״האחריות לביצוע הסעות היא על הרשות המקומית. משרד החינוך משתתף מול הרשות עבור אותם תלמידים שזכאים לכך בהתאם לכללים ולקריטריונים שנקבעו ע״י החשב הכללי באוצר ומופיעים בחוזרי המשרד הרלבנטים. ניתן למצוא את הפרמטרים ביחידה להסעות באגף החינוך ברשות. כמובן שאין מניעה ברשות להסיע תלמידים גם מעבר לכללים שנקבעו ע״י המדינה אם כי ללא השתתפות המשרד״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״השתתפות במימון נסיעה בתחבורה ציבורית או בהסעה מתבצע בהתאם להנחיות משרד החינוך. זכאים להסעה: תלמידי חינוך מיוחד ודוברי ערבית לפי מיפוי של המשרד. תלמידי ׳מוכר שאינו רשמי׳ אינם זכאים להסעות״.

כתבה מעניינת:

דיווח על התפרצות קורונה בבראודה: פייק ניוז

שתפוסטודנט במכללת אורט בראודה הפיץ דיווח שקרי על שלושה חולי קורונה במכללה. הביע התנצלות וחזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.