בית / קהילה / דעות / יום האישה: למה אנחנו חוטאות למטרה
תקרת זכוכית צילום פיקסביי 2019
צילום: Pixabay

יום האישה: למה אנחנו חוטאות למטרה

שתפו

יאנה מלניקוב – בלוגרית, רעיה, אמא, מנהלת שיווק ומרכז קריירה במכללת צפת

מייל yana.melnik@gmail.com

כנסו אל מדור הדעות של פורטל זהר הצפון

 

"לכבוד יום האשה החלטנו לפנק אותך ב…״ עוד SMS שקיבלתי, אחד מיני רבים מסוגו לאחרונה.

בכלל בעולם של ווטסאפים וברוח התקופה הנוכחית נדמה לי שהמסרונים היחידים שאני מקבלת הם סקרים לפני בחירות או השיט הזה של הפינוקים לקראת יום האשה וכל הודעה כזאת מביאה לי עצבים. כן זה קורה גם לרוסיות.

למה?

אני מקווה שלא אפגע באף אחת אבל חייבת לשתף שבעיני דווקא יום האשה הוא יום שבו אנחנו חוטאות למטרה כשאנחנו מנהלות שיח ומאפשרות לסביבה לנהל איתנו שיח על לייף סטייל, קוסמטיקה, שופינג, סטיילינג ושאר העניינים הנשיים שלנו.

לא כי הם לא חשובים, להיפך – הם חשובים מאוד והם חלק מהחיים שלנו וטוב שיש מודעות ומקום לעניינים האלו. אבל – דווקא ביום האשה זה הזמן יותר מתמיד להניח בצד את כל מה שעושה לנו ולסביבה נעים בבטן ולשים את הזרקור דווקא על כל מה שבועט בנו ומכאיב, עד שאולי נצא מהאדישות ונייצר שינוי.

למשל – שבשנה שעברה נרצחו מעל ל- 20 נשים ישראליות! שהמדינה עושה ביזנס וסוגרת עסקאות טיעון עם רוצחים שפלים כמו הכלב שרצח באכזריות את תהילה נגר ז״ל. שעוד לפני שזה מגיע לטרגדיות מסוקרות בתקשורת, ממש ברגע זה, יש הרבה נשים כמוה שחיות תחת טרור וסובלות מאלימות קשה והמדינה לא שם כדי להגן עליהן.

שגם בשנת 2019, נשים בישראל משתכרות בממוצע כ35% פחות מגברים!

שמעולם לא כיהנה אישה כנשיאת המדינה או אפילו כנשיאה של אוניברסיטה (מלבד אחת בבן גוריון).

שלמרות שבמציאות אנחנו מהוות רוב של 50.5% מהאוכלוסייה בישראל, יש עדיין מפלגות שמעזות בלי בושה להדיר נשים, שרק שליש מחברות הכנסת בכנסת האחרונה היו נשים – וזה עוד השיא הגבוה ביותר של כל הזמנים!

אבל גם הנתון הזה לא מתקרב למצב העגום ברשויות המקומיות בהן יש רק 6 נשים, 2%, שעומדות בראש רשות! שבמגזר הציבורי רק 12% מהיו״רים הן נשים ורק 26% בתפקידי סמנכ״ליות.

עכשיו תדמיינו רגע מה קורה מסביבכם – תחשבו על כל הנשים שאתם מכירים. האם באמת רובן פחות מוכשרות ופחות מסוגלות מהגברים בסביבה שלהן?!

אפשר להמשיך את הרשימה עם עוד ועוד נתונים מהשטח אבל נדמה לי שהתמונה ברורה…

אז לכל אותן חברות מסחריות שמזמינות אותנו לסיילים מיוחדים לכבוד יום האשה, ולכל אותם מעסיקים שמצ׳פרים את העובדות באיזו הרצאה ביום זה, ולכל המשרדים והגופים הממשלתיים או הציבוריים שדאגו לקראת היום לפרסם איזה פוסט או שניים על נשים מעוררות השראה שעובדות שם – לפני כל הפאן, הפינוקים וההעצמה בגרוש, בבקשה תדאגו פשוט לייצר עבורנו הנשים מציאות בטוחה ושוויונית יותר.

כתבה מעניינת:

אבי גיסברג קורונה צילום עצמי

קורונה – מה עושים עם זה?

שתפו אבי גיסברג, כדורגלן עבר במכבי חיפה, עכו ובני סכנין, השיג דאבל היסטורי עם הנוער של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.