אופנולנס איחוד הצלה
אופנולנס של איחוד הצלה. צילום ארכיון

דרמה בתפילות יום כיפור: אדם לקה בדום לב בבית הכנסת

שתפו

בעיצומו של הצום: תושב כרמיאל איבד הכרה ודופק לעיני המתפללים ההמומים בבית הכנסת. לאחר החייאה מוצלחת הוא פונה לבית החולים שם אושפז במחלקת טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם

מאת גיל דובריש

דרמה בבית הכנסת: בעיצומן של תפילות יום הכיפורים, ניצלו חייו של תושב כרמיאל בשנות ה-60 לחייו אשר לקה בדום לב – בזכות החייאה שבוצעה בו במקום.

האירוע התרחש לקראת סיום הצום, בסביבות השעה 4 אחרי הצוהריים. האדם הגיע לתפילות באחד מבתי הכנסת בעיר, אך כשהגיע תורו לשאת את המזמורים הבחינו המתפללים כי הוא רוכן על השולחן. בתחילה חשבו שנרדם וניסו להעירו, אבל לאחר שהאיש לא הגיב התברר כי איבד את הכרתו והוא מחוסר נשימה ודופק. למקום הוזעקו במהירות כונני איחוד הצלה ומד״א מכרמיאל אשר איבחנו כי האיש לקה בדום לב. צוותי הרפואה החלו מיד בביצוע פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, כולל מתן טיפול תרופתי, שוקים חשמליים והנשמה. לאחר מאמצים מרוכזים של כ-40 דקות הוכתרה ההחייאה בהצלחה, הדופק חזר והאיש פונה באמבולנס לטיפול נמרץ במרכז הרפואי לגליל (בית החולים) בנהריה. מצבו מוגדר קשה והוא מורדם ומונשם.

הראשון שהגיע למקום היה כונן איחוד הצלה בכרמיאל ישראל פרנקל, שהגיע היישר מ…תפילות יום הכיפורים. ״קיבלתי דיווח על אדם מחוסר הכרה בדיוק כשהייתי באמצע תפילה בבית הכנסת שלי. עזבתי את התפילות, עליתי על האופנולנס והגעתי במהירות למקום. ראיתי אדם עטוף בטלית ששוכב על הרצפה כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה והתחלתי בביצוע החייאה. אחרי זמן קצר הצטרף אליי צוות טיפול נמרץ של מד״א. לאחר מאמצים רבים שנמשכו זמן רב הצלחנו בהחייאה והדופק ולחץ הדם חזרו. היה משהו מאוד סמלי באירוע הזה, של החזרת אדם לחיים בעיצומו של יום כיפור. אנחנו כוננים מסביב לשעון, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, גם בימי שבת, בימי חג וגם ביום כיפור״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

מרכז נוחות מרכז רפואי זיו בית חולים צפת דוברות מרכז רפואי זיו

אם כבר מגיעים לבי״ח צפת: נפתח מרכז חנויות חדש

שתפומערכת פורטל זהר.נט אם כבר אתם מגיעים עד למרכז הרפואי ע״ש זיו (בית החולים) בצפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.