בית / חדשות / חברה וקהילה / יום ספורט מרגש לזכרו של אהוד שניאור ז״ל
יום ספורט אורט כרמים אהוד שניאור ז״ל 2018-10

יום ספורט מרגש לזכרו של אהוד שניאור ז״ל

תלמידי י״א וי״ב ומורים מבית הספר אורט כרמים השתתפו ביחד עם חיילי צה״ל ביום הספורט המסורתי לזכר בוגר ביה״ס שמת במהלך שירותו הצבאי

מאת שלי מרקולוב

ביום חמישי, ה 25.10.18, התקיים בבית-הספר אורט כרמים יום ספורט לזכרו של בוגר מחזור ג׳, אהוד שניאור ז״ל, בהשתתפות תלמידי שכבות י״א ו-י״ב, מורים מבית-הספר, חיילים מיחידת דובדבן וחטיבת כפיר ומשפחתו של אהוד.

אילן פרסטר, מנהל בית-הספר, מספר כי ״מדובר במסורת שנמשכת כבר עשר שנים בבית-הספר, משפחת כרמים מחבקת את שולה ויעקב, הוריו של אהוד ז״ל, כמדי שנה התכנסו תלמידי בית הספר, הנמצאים לקראת גיוס לצה״ל, ליום שכולו מוקדש לזכרו של אהוד״.

אהוד שניאור ז״ל

אהוד שניאור מת באוגוסט 2002 מדום לב בעת ריצת אימון כחלק ממסלול ההכשרה ביחידת דובדבן. מתחקיר האירוע עלו ממצאים קשים בנוגע להתנהלות הפלוגה ומפקדיה וקבעו כי היה כשל בהחלטות שהוביל למוות הטרגי.

המארגנים המובילים והרוח החיה במהלך יום הספורט לזכרו של שניאור, היו צוות החינוך הגופני בבית-הספר, בשיתוף ערן ארלין, מאמן כושר אקסטרים, שהיה אחראי מבחינה לוגיסטית. תלמידי השכבות עברו בתחנות השונות שהפעילו החיילים, הזיעו, התאמצו, נהנו וחוו יום מלא באתגרים אישיים וקבוצתיים. מטרת האירוע היא להנחיל בקרב התלמידים ערכים של נתינה, עזרה לזולת והישגיות, ערכים שבלטו אצל אהוד ז״ל.

אהוד שניאור היה תלמיד מצטיין, שאף גבוה הן בתחום הלימודי, והן לשירות משמעותי בצבא. לדבריו של יעקב, אביו של אהוד: ״הוא היה תלמיד מצטיין שהעדיף להזיע״, אחד מהמסרים שהוריו של אהוד רצו להעביר ביום זה. בראיון שנערך עמם, ניתן לחוש כיצד גם לאחר שש עשרה שנים, הפצע פתוח והלב עדיין מדמם מכאב ותחושות קשות של האובדן העצום שיכל היה להימנע.

התלמידים שהשתתפו ביום זה סיפרו כי המורל הקבוצתי היה מורגש ועזר להם להתקדם בתחנות. סיפרו על נחישות והתמדה שלא חווים בכול יום, ובהחלט קיבלו ערך מוסף מיום זה, ששונה משיגרתם היום יומית בכיתות. חוויה של הצלחות קטנות שידרבנו אותם להשקיע יותר בדברים שהם רוצים בסימן ״מי יכול לעצור אדם שהנחישות שלו הולכת לפניו?״

לידיעות נוספות בנושא חברה וקהילה לחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

יריד איכרים זמן גליל מערבי פרומו 2019

ביום שישי: שוק איכרים ביקב כישור

מערכת פורטל זהר.נט שוק האיכרים ויריד התוצרת הגלילית השנתי של עמותת זמן גליל מערבי יתקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable