יוסי מזור. צילום ארכיון
יוסי מזור. צילום ארכיון

יום שחור בכרמיאל: נפרדים מיוסי מזור

שתפו

יוסי מזור, אחד מעמודי התווך של הקהילה העסקית והעשייה הציבורית והחברתית בכרמיאל נפטר מדום לב בגיל 75. על פועלו ותרומתו הרבה למען כרמיאל קיבל את אות יקיר העיר

מאת גיל דובריש

יום עצוב וכואב, כרמיאל כולה אבלה ודואבת. יוסי מזור, מעמודי התווך של הקהילה העסקית והעשייה הציבורית והחברתית בעיר, נפטר הבוקר (שלישי) מדום לב. בן 75 היה במותו.

יוסי מזור, דמות מפתח בכרמיאל, הקים חברת הסעות גדולה שהפכה לאחד החברות הגדולות והמובילות בתחומה ופועלת בכל רחבי הארץ. מעבר להיותו אחד מאנשי הציבור המובילים בקהילה העסקית בעיר ובצפון, יוסי היה פעיל מאוד בתחום החברתי ימים ולילות, תרם ברוחב לב ובנדיבות מכספו ומזמנו הפרטי ועזר למאות ואלפי בני אדם, נזקקים ונצרכים. כל מי שהכיר את יוסי ידע שאם יש בעיה, אפשר לפנות אליו לקבל מילה חמה, עצה, עזרה, כל דבר. הוא מעולם לא אמר לא ולא הפנה את הגב לאדם שנזקק לעזרה. יוסי היה מלח הארץ, מסוג האנשים שידעת שאפשר לסמוך עליהם בעת צרה.

מזור גם לא הרגיש אף פעם בהתאם לגילו הביולוגי, היה נמרץ כמו בחור בן 20. חרף גילו, הוא סירב לפרוש מצה״ל והמשיך לשרת את המדינה עד יומו האחרון, שירת באופן פעיל במילואים בתפקידי מפתח ובפעולות מבצעיות חשאיות שאי אפשר לפרסם ושהשתיקה יפה להם.

בשנת 2014 הוענק למזור תואר יקיר העיר מידי ראש העיר דאז עדי אלדר כתודה והוקרה על פועלו הרב ועשייתו העצומה למען כרמיאל ותושביה.

רק בסוף השבוע חגגו יוסי והמשפחה יום הולדת 50 לרעייתו לימור, בשיא האירוע הוא כרע ברך והציע לה נישואין בפעם השניה.

יוסי השאיר אחריו אישה, לימור, ילדים ונכדים.

את יוסי נזכור תמיד בזכות הלב הענק שלו, בזכות אהבת החינם לבני אדם, בזכות החיוך השובבי, החריצות והנחישות בכל אשר עשה. יהי זכרו ברוך.

 

יוסי מזור עם ראש הממשלה בעבר יצחק רבין. תמונת ארכיון
יוסי מזור עם ראש הממשלה בעבר יצחק רבין. תמונת ארכיון

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *