יוסף מתגורר באוהל וזועק לעזרה: רוצה לחיות כמו כולם

שתפו

יוסף לוי (44) מכרמיאל, שנגמל מסמים והימורים ומנסה להשתקם חרף חובותיו הכבדים, מצא עצמו השבוע ללא פתרון דיור והקים אוהל במדשאה מול העירייה: ״היום אי אפשר לשכור בכרמיאל דירה בפחות מ-2000 ש״ח ואין לי סכומים כאלה״

מאת גיל דובריש

יוסף לוי (44), תושב כרמיאל, מתגורר מאז יום שישי באוהל תחת כיפת השמיים, לאחר שלא הצליח למצוא פתרון דיור מתאים.

לוי מספר כי השבוע הסתיים חוזה השכירות שלו ביחידת דיור קטנה שבה התגורר בשנה האחרונה – ומאז הוא בחוץ. ״אני מקבל סיוע ממשרד השיכון בסך 1170 ש״ח לחודש. היום אי אפשר לשכור בכרמיאל דירה או יחידת דיור מתחת ל-2000, 2200 שקלים, ואין לי אפשרות לממן שכירות בסכומים כאלה, מה עוד שכל בעלי הבתים דורשים צ׳קים מראש״. הוא מוסיף ואומר: ״אין לי עבודה, אני נכה 100% ומשתכר מקיצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי. כמעט את כל הקיצבה אני מפריש לכיסוי חובות העבר שלי, בסך עשרות אלפי שקלים, כך שלא נשאר לי כסף לאוכל ומחיה. פעמים רבות הלכתי לישון רעב, כי אפילו לחם ועגבניה לא היו לי בבית״.

את הלילה הראשון שלו בחוץ העביר לוי במבנה מסחרי אבל בהמשך הקים אוהל במדשאה ליד העירייה ושם הוא לן.

סיפור חייו של יוסף איננו פשוט. מגיל 14 הוא מסתובב בין מסגרות שונות, בתי סוהר, אשפוזים בבתי חולים וחוזר חלילה. ״הייתי מכור לסמים ולהימורים״ הוא מגלה באומץ לב. ״נקלעתי לחובות גדולים… התחלתי תהליך של שיקום, ברוך השם ואני נמצא בדרך הנכונה, נגמלתי, נמצא בטיפול פסיכיאטרי, אני שומר שבת ולומד תורה. אני רוצה להשתקם, אבל אני צריך בית, זקוק לקורת גג עם מיטה, מקלחת, שאני אוכל לחיות כמו כולם. אם לא יעזרו לי, אני מפחד שלא יהיה לי מה להפסיד ואפול שוב״.

לוי אומר כי הוא מוכר היטב במינהל הרווחה. בעבר פנה לעמיגור כדי לקבל סיוע בקבלת דיור, אך נדחה משום שהוא דייר יחיד, אינו נשוי ואין לו ילדים. עד השבוע התגורר ביחידת דיור קטנה, שאותה הוא מגדיר ״עלובה, ללא תנאים כלשהם״. הוא מספר כי הוא פוחד להידדר מחדש: ״אני אדם טוב, רוצה להשתנות, אבל אני עושה את החשבון הפשוט – האם להתגורר באוהל בלי כלום או לחזור לבית הסוהר שם אני מקבל מיטה ושלוש ארוחות מסודרות ביום? אני מתגורר בינתיים באוהל מול העירייה, עד שאמצא פתרון דיור. מה בסך הכל אני מבקש? שקט בחיים, להשתקם ולהמשיך בדרך הטובה שלי. רק השם יכול לעזור לי״.

יוסף זקוק בשלב זה יותר מכל לעבור את הימים הבאים בשלום, מכריו מנסים לארגן עבורו מים לשתייה, מזון ושמיכות לשעות הלילה. כל מי שמעוניין לסייע ולעזור, מוזמן ליצור קשר עם אבנר, אותו ניתן להשיג בטלפון 052-6936693.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.