תחנת רכבת כרמיאל

יופסקו הרכבות הישירות בין כרמיאל לתל אביב

שתפו

רכבת ישראל משנה את לוח הזמנים ומפסיקה החל מ-1 בספטמבר את הרכבות הישירות בין כרמיאל לתל אביב. מי שירצה להגיע דרומה מחיפה יצטרך להחליף רכבת בתחנת חיפה מרכז השמונה

מאת גיל דובריש 

שנה אחרי שנחנכה בקול תרועה רמה הרכבת בכרמיאל, מודיעה רכבת ישראל על הפסקת הרכבות הישירות בין תחנת כרמיאל לתל אביב. זאת במסגרת שינויים במערך הנסיעות. הנוסעים מתחנות כרמיאל ואחיהוד, שתחנת היעד שלהם דרומית לתחנת חיפה חוף הכרמל, יעשו שימוש בקו הפרברי כרמיאל-חיפה חוף הכרמל שנשאר ללא שינוי, ויבצעו החלפת רכבות בתחנת חיפה מרכז השמונה. במילים אחרות – בימות השבוע ראשון עד חמישי לא יהיו יותר רכבות ישירות מכרמיאל למרכז הארץ ודרומה. כך גם להפך – לא יהיו רכבות ישירות בין תל אביב לכרמיאל, ומי שמתכוון להגיע לכרמיאל מדרום הארץ או מרכזה, יצטרך להחליף רכבת בחיפה.

השינויים בלוח הזמנים יכנסו לתוקף החל מ-1 בספטמבר והם כוללים את קיצור מסלול הרכבת בין הצפון לדרום, הרכבות בקו זה תחלנה ותסיימנה את נסיעתן בתחנת חיפה מרכז השמונה במקום בתחנת כרמיאל. רק בימי שישי ומוצאי שבת, יפעל הקו במתכונתו הנוכחית (כרמיאל-באר שבע). מרכבת ישראל נמסר כי היא נערכת על מנת לאפשר זמני החלפה קצרים ונוחים, של מספר דקות, בתחנות תל אביב וחיפה. עם זאת, בהתחשב בעומס הקיים על הרכבות במרכז הארץ, יש להניח כי הוא רק יגבר.

הסיבה לשינוי בלוח הזמנים היא הקצאת רכבות רבות  להפעלת הקו המהיר לירושלים, הקו החשמלי הראשון בישראל, שהפעלתו המסחרית מיועדת לחג הסוכות.

מדוברות רכבת ישראל נמסר כי ״יש מחסור בקרונות, בפרט קרונות ניהוג (אלו ששולטים על הרכבות). עם כניסת לפעילות של הקו המהיר לירושלים המחסור יהפוך להיות אקוטי. לכן צריכים להסיט חלק מהקרונות לקו המהיר״.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …


2 תגובות

  1. Anastasiya

    אז למה בכלל צריך תרכבת שלהם גם ככה לא מגיע לשום מקום ?

  2. אחרי כמה עשורים של תכנון המסילה לכרמיאל וירושלים – לא הצליחו לתכנן את כמות הקרונות הנדרשת….
    מזמן היה צריך להפריט את הרכבת או לפרק אותה לגורמים. בושה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.