חצבים בסובב כינרת

יוצאים לטייל בעקבות פריחת החצבים בשביל סובב כינרת

שתפו

מערכת זהר הצפון

אחד מסממני הסתיו המובהקים ביותר הינם החצבים. רגע אחרי שהחום נותר מאחורינו, במהלך ימי ראש השנה נצפתה פריחה מאסיבית של חצבים לאורכו של שביל סובב כינרת.

דניאל וקנין, רכז קהילה ושביל סובב כינרת ברשות הכינרת, ממליץ על טיול תחילת הסתיו במקטע עינות רקת-תל רקת, הכולל: מעיינות חמימים לרחצה, עמדת תצפית מרשימות לעבר הכינרת ומדרונות בהם פורחים החצבים בימים אלו ממש!

נקודת ההתחלה הינה בסמוך לחוף "גרין ביץ'", שם מחנים את הרכבים, חוצים בזהירות רבה את כביש 90 מערבה ומטפסים בשביל העולה לתל רקת, כשבראש התל ניתן להבחין בעץ חרוב בודד.

חצבים בסובב כינרתמטפסים אל ראש התל, לתצפית נוף מרהיבה, ממנה ניתן לצפות בכינרת פרושה מטה במלוא תפארתה. לאורך המדרון מטה התחילו השבוע לפרוח החצבים, הצפויים להישאר בתוואי המדרון לפחות בחודש וחצי הקרובים.

מנקודת תצפית זו העבר של תל רקת עדיין לא נחשף וטמון מתחת. ראשי הקירות העתיקים רק מבצבצים ורומזים על מה שטרם נגלה.

יורדים מהתל צפונה בשביל, לעברו של נחל רקת בו צועדים לכיוון הכינרת. שוב חוצים את כביש 90, מעברו השני של הכביש מבחינים בשער ברזל חום, עוברים בו ויורדים בשביל בין עצי ההדרים של הפרדס, על גדת נחל רקת המוביל אל שביל סובב כינרת.

צועדים בשביל 'סובב כינרת' דרומה, עוברים בשתי בריכות ההרמה של עינות רקת- מי המעיינות חמימים בטמפרטורה של 23 מעלות במהלך כל ימות השנה ובימות החורף הקרים ניתן להבחין באדים העולים מהמים.  נביעות מלוות את המטיילים לכל אורך המסלול בצמוד לגדרות של המנזר הרוסי ואכסניית ימק"א. בחוף ימק"א ניתן להבחין בכיפת הברזל התופסת את מי מעיין פולייה המליחים. עוברים דרך חוף  "Bora Bora"  ו"גרין ביץ'" וחוזרים אל המכוניות החונות בכביש.

שביל סובב כינרת הינו אחד הפרויקטים החשובים והמרכזיים של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת ומטרתו הבטחת מעבר חופשי לחופי הכינרת באמצעות שביל נוח להולכי רגל, המקיף את הכינרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות ובכך להחזיר את הכינרת לציבור ואת הציבור אל הכינרת. השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת קבוצות נוער מבתי ספר מכל רחבי הארץ שנרתמו לעשייה ואימצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, סידרו מקטעים מיוחדים שהותאמו לגישת נכים, נטעו עצים, הציבו ספסלים בפינות החמד החדשות, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים ועוד.

משך הטיול- כשעתיים וחצי.

אורכו- כשני קילומטרים.

למידע ופרטים נוספים: כוכבית כינרת מכל טלפון נייד 55477*.

כתבה מעניינת:

סיורים מודרכים בכינרת צילום יחצ תקשורות יעל שביט

לא יעלה לכם שקל: טיולים והפלגות מודרכות בכינרת

שתפובמיוחד לפסח: סיורים מודרכים, נופים, פריחות, תצפיות, היסטוריה והפלגות – ללא תשלום! מערכת פורטל זהר.נט …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.