אריה פישמן 1144

יו״ר רשימת מרצ החדש בכרמיאל: ״אין שום סיבה שנתערבב באזורי המגורים שלנו עם תושבי הכפרים״

שתפו

היו״ר החדש, אריה פישמן, המציג קו ניצי חדש למפלגת השמאל, נבחר לתפקיד ללא בחירות ומבלי שיהיו מועמדים נוספים

מערכת זהר הצפון

רוח חדשה בסניף מרצ כרמיאל. אריה פישמן (54), תושב כרמיאל משנת 2000, מונה לתפקיד יו״ר הרשימה בבחירות הקרובות. מדובר בדמות צבעונית בעלת קו יחודי שאינו טיפוסי למפלגה הנמצאת בצד השמאלי של המפה הפוליטית. עם זאת יודגש, כי טרם ברור אם מרצ בכלל תתמודד בבחירות המקומיות למועצת העיר.

פישמן, נשוי ואב לשלושה ילדים, הוא נצר למשפחת לוי מירושלים העתיקה. בצבא סיים קורס טייס חיל האוויר בתחום הכתב״מים והמסק״רים והוא מדריך ברמת מומחה בתחום הטיסנאות מזה יותר מ-40 שנה. לאחרונה הקים ברשת הפייסבוק את קבוצת "צרכן נבון" הפועלת בהתנדבות להקטנת הוצאות החודשיות לאזרחי ישראל. כמו כן היה פעיל מול הבנקים להקטנת עוצמתם למול משקי הבית יזם והפיק מטסים אוויריים למען משפחות נעדרי צה"ל במנחת בר-לב בהתנדבות ב-2001 ו-2002 ואת מטס יום העצמאות בנהריה ב-2004. כמו כן, זכה פישמן במקום השני באליפות ישראל לנכי צה"ל 1996 בקליעה למטרה ברובה אוויר אולימפי. משנת 1984 הוא מוגדר כנכה צה״ל, כתוצאה מפציעה בתאונת דרכים שעבר כשהיה בדרכו לבסיס.

מעבר לפעילותו הקהילתית הרחבה, עסק פישמן גם בפעילות במקום מגוריו. בין השאר, נבחר ליו"ר ועד הבית ואיחד את הוועדים בבניינים הסמוכים כדי להביא להקטנת העלויות בכדי מחצית לכל בניין.

– מה הצעדים הראשונים שתעשה כיו״ר רשימת מרצ?

״בתקופה האחרונה השד העדתי יוצא לו מהבקבוק ומאוד קשה להחזירו. היות ואני בן לאם ספרדיה ולאב אשכנזי, אני סבור שאותו השד העדתי הזה חייב להיכנס לבקבוק ולא לצאת משם יותר – משום מה מצטיירת מרצ כמפלגה של אשכנזים והמילה ׳אשכנזי׳ הפך להיות בארץ כשם גנאי, הגיע הזמן לעשות לזה סוף, כולנו יהודים, כולנו אזרחי ישראל. להיות במרצ זה לא אומר שכל חברי מרצ הם שמאלנים בלבד, אני סבור שיש להתייחס לכל נושא לגופו ורק אז לחשוב איך לפעול מולו, מימין או משמאל״.

– ספר לנו קצת על האג׳נדה שלך?

״בשנת 2000 הקמתי עסק בכרמיאל בתחום הטיסנאות נהוגת הרדיו, מכוניות שלט וסירות. לפני שהקמתי את העסק נגשתי לקורס במט"י כרמיאל לניהול עסקים קטנים ומתוך כ-30 חברי הקורס היו שניים שנבחרו לקבל הלוואה להקמת עסק, אחד מהם הייתי אני. כאשר הקמתי את העסק ראיתי חזון מול עיני להביא לארץ את הספורט הנפלא הזה ברמה הבינלאומית. ידוע לכולנו שבאירופה ובצפון אמריקה הכל קפוא בעונת החורף ואין תנאים לעיסוק בתחביבים הללו, לנו גם בתקופת החורף יש מזג אוויר מתאים לטיסה וכן כמובן למכוניות וסירות. חלמתי על כמה מוקדים בצפון שיהוו מוקד פעילות בתחום ויביאו לתיירות איכותית ופריחה משמעותית לכל האזור. אם נהפוך למרכז בינלאומי ונארח תחרויות, נמשוך לכאן תיירות רבה והדבר יביא לפריחה של שירותי מלונאות (צימרים), תחבורה – מוניות, מכוניות להשכרה, שרותי הובלה של הציוד, מסעדות ועוד״.

״בנושא דו-הקיום בכרמיאל ובגליל, בני דודינו שגרים מסביבנו ובעצם בשני העשורים האחרונים החלו לרכוש בתים, לשכור ולפתוח את עסקיהם באזור התעשייה שלנו, כיום כרמיאלים רבים נהנים משירותיהם הן באזור התעשייה כרמיאל והן בכפרים. הם כמונו אזרחי מדינת ישראל ולכן עלינו לתת להם את האפשרות לחיות יחד עמנו, אבל… כפי שאנו במשך כל הדורות חיינו בגולה בקהילות יהודיות, אין שום סיבה שנתערבב באזורי המגורים שלנו ולכן אני סבור שיש להקצות גם להם קרקע ולהקים יישוב מתאים ומודרני לילדיהם שחלקם אקדמאים ומעוניינים לחיות בבית מודרני ושכונה יפה כמו כרמיאל – ולא במצב בהם הם חיים בכפרים כיום. בסופו של דבר אנו זקוקים האחד לשני שכן מקצועות רבים שהם מוכנים לעבוד בהם ילדינו לא יעבדו בהם, בנייה, ריצוף, טייח, מכונאות רכב ועוד… כך שיחד נוכל לחיות כאן באושר בעתיד ואני מאמין שגם אם תהיה התחממות בגזרות שמחוץ לגבולותינו הם יבינו שעליהם להיות בצד שלנו ולא של אויבינו, כפי שכרתנו ברית עם הבדואים ועם הדרוזים המתגוררים כאן ומשרתים בצה"ל״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …


תגובה אחת

  1. הלאן, מי המכובד הזה ומי מינה אותו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.