מאמן כושר אישי צילום יח״צ לינק פאוור
צילום: יח״צ לינק פאוור

יחס אישי למקסימום תוצאות: הכל על היתרונות של מאמן כושר אישי

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

משהו מרגיש מאוד לא כשורה לאחרונה; הגב כואב יותר מהרגיל, העייפות אין סופית, התחושה הכללית לא משהו ושום דבר לא עוזר. אולי הגיע הזמן להקשיב לגוף ולתת לו את מה שהוא צריך, למצוא מאמן כושר אישי ולהעניק מתנה לגוף שלנו – אימונים מותאמים אישית ממאמן כושר שממש בקרוב יכיר אותנו, את החוזקות והחולשות שלנו ובהתאם אליהן, יבנה לנו תכנית אימונים המתאימה ליכולות שלנו.

מאמן כושר אישי – למי שמעוניין להתמקד בהתפתחות אישית

יש כל כך הרבה אנשים ונשים שהיו רוצים להיכנס לכושר, אבל לא מסוגלים לעשות זאת; כי חדר הכושר השכונתי מלא במודלים ספציפיים שקשה להם לראות בהם את עצמם, כי עמוס שם, ועוד. מאמן כושר אישי או מאמנת, הם הפתרון המושלם ויש להם יתרונות נפלאים שאי אפשר ליהנות מהם בשום דרך אחרת:

  • היכרות אמיתית עם המתאמן\ת – כשקובעים מנוי לחדר הכושר, מקבלים איש צוות לליווי קצר של שלושה מפגשים קצרים בחדר הכושר, כדי לנסות להתאים שגרת אימונים לאדם. הבעיה היא, שזה לא באמת מספיק כדי לקבל תמונה כללית על המתאמן\ת. אימון אישי לעומת זאת, הוא שעה שלמה של אחד על אחד. במסגרת הזו, קל הרבה יותר להתאים תכנית אימונים.
  • דיוק התנועה – אימון אישי מאפשר לאיש או אשת המקצוע לבחון את התנועתיות ולתקן אותה במידת הצורך, לדייק אותה יותר נכון. כשמבצעים פעילות ספורטיבית חשוב לעשות זאת בדיוק המרבי בכדי לא לפגוע חלילה בגב או באיברים אחרים בגוף, בשל תנועתיות לא נכונה ועומס על הגוף.
  • מפגשים מותאמים אישית – כל אימון אישי מתחיל בשאלה 'איך את\ה מרגיש\ה היום? איך ישנת?' שכן התשובות על השאלות הללו ישפיעו על אופי האימון. אנחנו בני אדם, ולפני המטרות שלנו חשוב להציב את הבריאות שלנו ולזכור שגם אימון בעומסים כבדים מידי הם לא יעילים כשהגוף לא מוכן לכך. זכרו שתזוזה כלשהי עדיפה מחוסר תזוזה, כך שגם בימים עייפים יותר אפשר להתאמן, האימון פשוט יהיה רך יותר.
  • התאמה לרמה – מאמן כושר אישי יבחן את ההתקדמות בכל אימון, כשרמת הקושי תעלה בהתאם ליכולת. גם כאן חשוב לציין שישנם ימים קשים יותר לעתים, וזה שאימון אחד היה רגוע יותר על אף שהרמה עלתה, ממש לא אומר שאינך בכושר! יום הוא אחד, אבל התהליך ממשיך!

איפה אפשר להתאמן?

נניח שנדרש מאמן כושר אישי בפתח תקווה – גם כאן נשאלת מהי ההעדפה שלנו; האם להתאמן בבית? האם בסטודיו פרטי אצלו או שאולי לצאת החוצה לגינות ציבוריות בהן יש מספיק מרחב? מומלץ לחפש מאמנים על פי ההעדפה האישית, שכן לא כל המאמנים מחזיקים סטודיו בבית, ולאחרים אין ציוד שמאפשר לצאת החוצה לאוויר הפתוח. כך או כך, אל תהססו גם להתנסות. אולי תגלו שאתם דווקא נהנים מהאופציה שלא חשבתם שתהנו ממנה.

 

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

מורן סמואל אלכס אלכסינקו צילומי ארכיון

גאווה כרמיאלית: הנציגים שלנו במשחקים הפאראלימפיים

שתפותחזיקו אצבעות לנציגים הכרמיאלים (בהווה ובעבר) החותרת מורן סמואל והודף כדור הברזל אלכסנדר אלכסיינקו שנוטלים …


תגובה אחת

  1. מעולה, אחלה כתבה!
    גם באתר הזה יש כתבה דומה
    https://yosport.co.il/postpartum-physical-activity/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.