בית / כרמיאל / פלילי ומשפטי / ייפוי‭ ‬כוח‭ ‬מתמשך‭ – ‬עוד‭ ‬לא‭ ‬עשית‭?‬
אישה מבוגרת אישה צעירה צילום אילוסטרציה Pixabay
צילום אילוסטרציה Pixabay

ייפוי‭ ‬כוח‭ ‬מתמשך‭ – ‬עוד‭ ‬לא‭ ‬עשית‭?‬

שתפו
נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי - חברת עורכי דין, נוטריון וגישור
נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי – חברת עורכי דין, נוטריון וגישור. צילום: עצמי

באדיבות נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי – חברת עורכי דין, נוטריון וגישור

רחוב הגליל 2 כרמיאל, טלפון: 04-6760078

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו בשל התדרדרות במצבו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך בעת שחותם.

הידרדרות במצב יכולה לנבוע כתוצאה מתאונה, מחלות זקנה (כגון דמנציה), מוגבלות נפשית ומוגבלות שכלית העלולות לפגוע בכושר השיפוט של האדם.

הדרך לעשות זאת הינה על ידי מינוי של מיופה כוח שיהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעינינו בעצמו.

הכניסה לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך תהיה במועד בו הממנה לא יהיה עוד מסוגל להבין בדבר אשר לשמו ניתן ייפוי הכוח ובהתאם לדרך ולתנאים אשר הממנה יקבע למשל על פי החלטה משותפת של מיופה הכוח עם בת זוגו, ילדיו, אחיו וכד' שיוכלו לזהות כי במצבו הוא כבר אינו מסוגל להבין בדבר שלשמו ניתן ייפוי הכוח המתמשך או בקרות אירוע מסוים כמו אשפוז פסיכיאטרי. הממנה יכול לתת ייפוי כוח מתמשך לכלל ענייניו, האישיים (כולל הרפואיים) והרכושיים או רק לחלקם.

קיראו עוד בנושאים משפטיים:

על מיופה הכוח לפעול על פי הנחיות הממנה, עליו לחתום ולאשר בכתב בפני עורך דין (או בפני בעל מקצוע בייפוי כוח רפואי) את הסכמתו לתוכן ייפוי הכוח המתמשך, לרבות ההנחיות המקדימות הנכללות בו.

אדם יכול להחליט על מינוי מיופה כוח יחיד וכן על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול בשמו. כמו כן הוא יכול למנות מספר מיופיי כוח.

התנאים:

אדם אשר מעניק ייפוי כוח על ענייניו ״הממנה״ והאדם שיהיה מוסמך לקבל החלטות  ולבצע אותן בשמו "מיופה הכוח" חייבים להיות מעל גיל 18.

בדרך כלל הבחירה הטבעית הינה באדם עימו קיימים יחסי אמון וקרבה כמו: בן או בת זוג, הורים, ילדים) או בשל מומחיותו או ניסיונו המקצועי, לדוגמא: רואה חשבון או עורך דין.

החל מיום 11.4.2017 ניתן לחתום על ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך ייערך וייחתם בפני עורך דין שאין לו עניין אישי בייפוי הכוח ואשר עבר הכשרה מקצועית מטעם האפוטרופוס הכללי בלבד ומוסמך להפקידו.

קיימת חובת הפקדה של ייפוי הכוח המתמשך במרשם המנוהל על-ידי האפוטרופוס הכללי.

למידע נוסף פנו למשרדינונוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקימשרד עו"ג, נוטריון וגישור המתמחה בתחום.

(תוכן מקודם)

כתבה מעניינת:

משטרה רצח כפול ראמה זירת רצח 2018-09

בעקבות פעילות סוכן סמוי: נעצר מאמן כושר מכרמיאל החשוד בסחר בסמים

שתפוסוכן סמוי אשר פעל בשנה האחרונה באזור הצפון הביא למעצרם של 35 חשודים בעבירות סחר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.