רותם ינאי 2018-06
רותם ינאי. צילום: רשימת טב לכרמיאל

ינאי מותח ביקורת: ראש העיר פועל בצורה עצמאית לגמרי, בניגוד למינהל תקין

שתפו

יו״ר סיעת טב לכרמיאל זוקף לזכות האופוזיציה את קיום הישיבה הפיזית הראשונה מאז פרוץ הקורונה ואת הורדת סעיף תיקון התקציב מסדר היום. ראש העיר: ינאי מתוסכל מחוסר המעש למען התושבים

מאת גיל דובריש

ישיבת המועצה הפיזית הראשונה מאז פרוץ הקורונה, שהתקיימה ביום רביעי שעבר, נמשכה זמן רב ועסקה בנושאים רבים. אחד הסעיפים המרכזיים בסדר היום היה אישור תיקון התקציב לשנת 2020 ותוספת של כ-30 מיליון שקלים, אך הדיון בנושא נדחה לאחר דין ודברים בישיבה.

יו״ר סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה רותם ינאי, אומר כי הישיבה התנהלה שלא בהתאם למינהל תקין, וכי החומרים הרבים שנדונו בישיבה נשלחו זמן קצר לפני קיומה. לטענתו, ״החומרים לקראת הישיבה נשלחו אלינו ברגע האחרון, חלקם שלא על פי פקודת העיריות, בצורה לא שקופה ולא מקצועית. בהצעה לתיקון התקציב, ראש העיר לא ניסה להעביר שום סעיף חדש הקשור לעזרה למשפחות או לעסקים, התיקון התבסס על תוספת של תקציבי ממשלה יעודיים שכבר הועברו לעירייה, אין שום יוזמה חדשה מצד העירייה. בהתייעצות שלנו עם היועץ המשפטי של העירייה הבהרנו לראש העיר שהתקציב הועבר בצורה לא חוקית ולכן הנושא ירד מסדר היום. העניין יעלה לדיון כנראה בישיבה הבאה, עד אז נלמד את החומר לעומק ונוכל להציע הצעות לתיקונו״.

ינאי גם זוקף לזכות סיעתו את קיומה של הישיבה. ״בתקופת הקורונה רשויות רבות קיימו ישיבות מועצה, דנו בנושאים חשובים וקידמו יוזמות, רק אצלנו בכרמיאל, הכל מתחיל ונגמר אצל ראש העיר בלשכתו. חברי המועצה לא נחשבים בעיניו, לא קואליציה ולא אופוזיציה. לא מעדכנים אותנו בשיקולים ולא בהחלטות, ראש העיר פועל בצורה עצמאית לגמרי. מאז שפרצה הקורונה קיימנו רק ישיבת מועצה בזום וגם היא הותנתה בכך שהכל יהיה מוסכם מראש ובעצם נשאר לנו רק להרים את הידיים ולאשר. רק לאחר דין ודברים והגשת חוות דעת משפטית של המשנה ליועץ המשפטי של הממשלה, דנה זילבר, לפיה ניתן לקיים ישיבות עד 50 איש, ורק לאחר לחץ ממושך שלנו, נאלץ ראש העיר לקיים ישיבת מועצה פיזית״.

גם זה כנראה יעניין אתכם לקרוא:

ינאי ממשיך ומותח ביקורת על התנהלותו של משה קונינסקי ומדגיש: ״עוד מתחילת הגל הראשון דרשנו שהעירייה תיזום, תשריין תקציב למזון ותרופות למשפחות מעוטות יכולת ולקשישים שנקלעו למצוקה בתקופה הזו, ביקשנו להקצות משאבים לטובת עסקים שנסגרו. בעוד שהממשלה פועלת לאט ובחלקים, העירייה יכולה להקל על בעלי עסקים והרבה משפחות באופן מיידי ובפעולות שונות. וזה לא נעשה בכרמיאל. ראש העיר חייב להבין שלא מדובר במשחק של איש אחד, יש מועצה ויש נבחרי ציבור שצריכים לפעול בשיתוף פעולה, במיוחד בעת הזו, למען כלל תושבי כרמיאל״.

בתגובה לטענות של רותם ינאי, מסר ראש העיר: ״ראשית, מן הראוי כי בתקופה זו, נשים את כל המחלוקות בצד. אין בכוונתי להגרר לעימותים מיותרים בשעת משבר זו שבה נתונה מדינת ישראל״.
״ולגופו של עניין, כל קשר בין מה שחבר המועצה ינאי אמר לבין המציאות הוא בבחינת מקרי בהחלט בלשון המעטה. כנראה שהתסכול מהישיבה באופוזיציה וחוסר המעש למען תושבי העיר, גורם לו לשרבב שטויות״.
״אני מאחל לחבר המועצה ינאי ולחבריו הספורים באופוזיציה חג שמח, שנה טובה, בריאות טובה ושנת עשייה אמיתית למען העיר כרמיאל ותושביה״.

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …


תגובה אחת

  1. עטליה מגד

    גם ראש הממשלה. ולא נראה לי שזה מפריע למישהו. אם דיקטטורה, שתהיה עד הסוף. גם ברשויות המקומיות. אם ביבי מלך ישראל, מה רע ?שמשה יהיה מלך כרמיאל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.