בית / חדשות / פלילים ומשפט / ירי לעבר שוטרים בדיר אל אסד, נעצרו חשודים
ירי שוטרים דיר אל אסד משטרה צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

ירי לעבר שוטרים בדיר אל אסד, נעצרו חשודים

שתפו

צפו בסרטון: כוחות משטרה גדולים פעלו בתוך דיר אל אסד במטרה לאתר את החשודים בירי לעבר ניידת המשטרה

מערכת פורטל זהר.נט

אירוע חמור במיוחד בכפר דיר אל אסד שליד כרמיאל. בעקבות ירי שבוצע ביום שבת בצוהריים לעבר ניידת משטרה בכפר הוזנקו כוחות גדולים של משטרה לדיר אל אסד במטרה לאתר ולתפוס את החשודים במעשה. לאחר פעילות מאומצת עצרו השוטרים בשעות הערב 7 מתושבי הכפר בחשד כי היו מעורבים בירי. כמו כן נעצרו שני חשודים שהפרו את הסדר.

בשעות הצהריים המוקדמות ביום שבת, הוזעק צוות שוטרים לטפל באירוע בכפר דיר אל אסד. כאשר הבחינו השוטרים בכלי רכב חשוד ללא לוחית רישוי, הם עצרו סמוך אליו כדי לבצע בדיקה, אבל אז נפתחה אש מתוך הרכב שכוונה לעבר הניידת.  אחד השוטרים השיב בירי מתוך ניידת המשטרה לעבר החשודים, שנמלטו במהירות מהמקום. לא היו נפגעים באירוע.

בתום הערכת מצב שבוצעה בראשות מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית. משעות הצוהריים הופעלו בדיר אל אסד כוחות גדולים של משטרה,  בסיוע מסוק מהמערך האווירי של משטרת ישראל, בשיתוף פעולה בין בלשי היחידה המרכזית, לוחמי יס"מ ויחידת הגבולות, לוחמי מג"ב, שוטרי התחנה, חוקרי זירה וכלבנים, בסריקות וביצוע מחסומים לאיתור החשודים.

עד הלילה נעצרו שבעה חשודים במעורבות במעשה, הם הובלו לחקירה בתחנת המשטרה ובהמשך תתקבל החלטה בעניין מעצרם. שוטרי משטרת ישראל ממשיכים לפעול בכפר לאיתור חשודים נוספים במעורבות בארוע הירי.

רק לפני כשבועיים, בכפר הסמוך נחף, הושלכה לבנת בטון על שוטרים שהוזעקו כדי לטפל באירוע של אלימות במשפחה. אב הבית התבצר בביתו עם סכין ואיים לפגוע בעצמו, בעוד אחד מבניו עמד על הגג ואיים לקפוץ. במהלך הנסיונות לנטרל את האב השליך הבן בלוקים על השוטרים למטה, אחד השוטרים נפגע ושבר את ידו. שלושה חשודים נעצרו לאחר האירוע.

שני המקרים מעידים על עליית מדרגה משמעותית ומדאיגה ביחס כלפי שוטרים ביישובים הערבים. רק לפני מספר שבועות יצאו מאות מתושבי הכפרים להפגין על אוזלת היד של המשטרה בטיפול באלימות בתוך היישובים הערבים, על רקע העלייה במספר מקרי הרצח.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן התייחס לאירוע הירי לעבר הניידת בדיר אל אסד: ״ירי כלפי שוטרים שבאו לאכוף את החוק מעיד על הסלמה מסוכנת וצפויה תגובה קשה ובלתי מתפשרת, הפורעים ישלמו את מלוא הדין. מגזר שלם סובל מהאלימות החמורה והמשטרה לא תנוח ולא תשקוט עד שהבטחון והשקט ישובו לישובים הערבים״.

כתבה מעניינת:

אישה בהריון צילום אילוסטרציה pixabay

בגלל הקורונה: האם ניתן לפטר או להוציא לחל"ת עובדת בהריון?

שתפובאדיבות נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי – חברת עורכי דין, נוטריון וגישור רחוב הגליל 2 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.