האיצטדיון העירוני בכרמיאל. צילום מהפייסבוק של עירוני כרמיאל
האיצטדיון העירוני בכרמיאל. צילום מהפייסבוק של עירוני כרמיאל

יש! הפועל עירוני כרמיאל עלתה לליגה ב׳

שתפו

ברגע האחרון: ההתאחדות שיבצה את הקבוצה בליגה ב׳ צפון א׳. יו״ר המועדון עומרי דרור: אנחנו מוכנים

מאת גיל דובריש

מברוק גדול לקבוצת הפועל עירוני כרמיאל שעלתה ליגה ותשחק בעונה הקרובה (לכשתיפתח) בליגה ב׳ צפון א׳. כך הודיעה היום (שני, 9.11.2020) ההתאחדות לכדורגל.

הסיפור הארוך בקצרה: הפועל עירוני שהוקמה בעונת 2019-2020 התברגה בעונתה הראשונה בצמרת ליגה ג׳ – מחוז גליל עליון. בגלל התפרצות הקורונה החליטה ההתאחדות להפסיק את הליגות הנמוכות כבר בחודש אפריל. כרמיאל הובילה את הטבלה במקום הראשון עם 42 נקודות ב-19 משחקים, במקום השני הייתה סמיע עם מאזן זהה ובמקומות 3-4 היו אחווה שעב ועירוני צפת עם 41 נקודות אבל משחק פחות. בהחלטה מעוררת מחלוקת ולא מובנת החליטה ההתאחדות להעלות לליגה ב׳ את שתי הקבוצות שדורגו במקומות 3-4 בטענה כי השיגו אחוזי הצלחה גבוהים יותר יחסית למספר המשחקים.

בחודש מאי, בעקבות ההחלטה, עתרה עירוני כרמיאל לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, אבל העתירה נדחתה. במקום זאת הציעה ההתאחדות לקיים משחק מבחן מכריע בין כרמיאל לסמיע שהמנצחת בו הייתה אמורה להעפיל לליגה ב׳.

בגלל הסגר השני נדחתה פתיחת העונה בליגות הנמוכות, וכעת התברר כי העיכוב היה לטובה: ההתאחדות שיבצה את קבוצת מכבי בני ריינה מליגה ב׳ במקום פנוי בליגה א׳, והעלתה את כרמיאל במקום ריינה בליגה ב׳. לפי לוח הזמנים המתוכנן האימונים צפויים להתחיל ב-15 בנובמבר והליגה תיפתח בחודש דצמבר. זאת כמובן בכפוף להנחיות ובתנאי שרמת התחלואה בקורונה בארץ תישאר נמוכה.

״לא הופתענו, שימח אותנו ששמים לזה סוף, לא ויתרנו אף פעם, היינו בקשר עם ההתאחדות ועם כל הגופים הרלונטיים כדי להיאבק על זכותנו לעלות ליגה״ אומר יו״ר מועדון הפועל עירוני כרמיאל, עומרי דרור. ״גם אם היינו מגיעים למבחנים אני חושב שאנחנו מוכנים לנצח ולעלות בכל מקרה, אבל תמיד עדיף שלא לתת לתת סיכוי למזל כי במשחק אחד כי הכל יכול לקרות – אז טוב שאנחנו עולים ככה״.

על המטרות בעונה הקרובה אומר דרור: ״כרגע לא מצהירים על שום דבר אבל מכוונים הכי גבוה. אנחנו מוכנים לליגה ב׳. נשאף להציג כדורגל טוב, להסב הנאה לכרמיאלים ולנצח. הסגל שלנו נבנה לליגה ב׳ וכולל שחקנים צעירים ורעבים ושחקנים עם ניסיון בליגה א׳ ומעלה. אני חושב שכרמיאל תיהנה מהשחקנים שהבאנו״.

על נושא התקציב אומר דרור: ״יש בעיר המון אנשים טובים שחשוב להם שהכדורגל יצליח, הם לא מחפשים פרסום ונותנים המון כסף לכדורגל. בקרוב נוכל לחשוף את הספונסר הראשי החדש לעונה הקרובה. אין ספק שמבחינה תקציבית נעשה התאמות מבחינת התשלום לשחקנים״.

כתבה מעניינת:

כדורגלנים צילום אילוסטרציה פיקסביי 2019-03

העונה הייתה מוצלחת, הפלייאוף פחות

שתפומערכת פורטל זהר.נט עונה מוצלחת במיוחד הסתיימה בטעם מעט מר: הפסד רביעי להפועל עירוני כרמיאל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.