בית / Uncategorized / יש לי יום יום חג… עונת הפסטיבלים

יש לי יום יום חג… עונת הפסטיבלים

שתפו

כתושבת העיר אני מלווה את פסטיבל המחולות כרמיאל משנתו הראשונה 1988. מידי שנה לקראת 3 ימי הפסטיבל העיריה משפרת ומתקנת תולה דגלים שלטים ואורות חגיגיים, חג המחולות בפתח…העיר לבשה חג והתהדרה לכבוד אורחיה.

בשנים הראשונות שמחתי וחגגתי יחד עם כולם, אהבתי את הצבעוניות ואת האווירה שוקקת החיים ששררה בעיר, עם השנים הפסטיבל התמסחר ויש בו יותר מקום לדוכני מכירה מאשר אירועי מחול נחשבים. אט אט הפסקתי בהדרגה להתעניין בפסטיבל ועם השנים נראה שהוא קפא על שמריו.

כתושבת העיר אני מוכנה לסבול את חוסר הנוחות ב- 3 ימי הפסטיבל, לו רק הפסטיבל היה מתחדש מבחינת תכנים ונותן מענה לכלל תושבי העיר כולל הדור הצעיר. בכל שנות הפסטיבל אני מרגישה שהוא משרת את המבקרים מחוץ ואת מקורבי השלטון המקומי, כולל ראש העיר. אנו התושבים ממנים את הגירעונות ולא נהנים מהפסטיבל.

ככל הידוע לי, בשנים האחרונות יצאו דוחות של מבקר המדינה על העמותה המנהלת, המבקרים את ההתנהלות הכספית והניהולית, חוסר שקיפות ובזבזנות יתרה לכאורה, כמובן הכל מכספי התושבים. אני לא בטוחה שליקויים אלו תוקנו, הגיע הזמן לסדר אחר המאפשר שינוי בתהליכי המינוי בעמותה המנהלת כולל הניהול האומנותי. אפשר להכניס רוח צעירה ומשב מרענן , לייצר תוצר המתאים לתושבי העיר ולא רק למבקריה, לאתגר אוכלוסיות אחרות, לבנות אירוע משמח וחגיגי הנותן מענה גם לדור הצעיר. פסטיבל ללא חריגות תקציביות וחלוקת כרטיסים למקורבים. הגיע הזמן לשים מראה בפני קברניטי העיר על התנהלות בזבזנית אשר אינה מתחשבת בכיסו של התושב.

אני מצטערת שתגובתי חריגה, 30  שנה עברו מאז ״תרועת הפסטיבלים״, הייתי מצפה ליציאה מהקיבעון… אחרת הפסטיבל יארח רק את בתי האבות.

חומר למחשבה, צאלה

 

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.