גשם מטפטף דירה עמיגור כרמיאל ליקויים 2019-01

יש ״מבול״ בתוך הבית

שתפו

אם חד הורית ושלושת ילדיה מתגוררים בדירת עמיגור רטובה ודולפת: המים מטפטפים מהתקרה, כבר חדרו למערכת החשמל, ככה אני אמורה לחיות עם הילדים? עמיגור: בימים הקרובים נבצע עבודות איטום מקיפות

מאת גיל דובריש

תושבת כרמיאל, בת 39, אם חד הורית לשלושה ילדים בני 7,9 ו-10, המתגוררת בדירת עמיגור בשכונה הדרומית, טוענת לליקויים חמורים ובטיחותיים בדירתה ומאשימה את חברת עמיגור בתחזוקה לקויה. לדבריה, למרות פניות חוזרות ונשנות לעמיגור, קיימת בדירה בעיית רטיבות קשה הפוגעת במערכת החשמל במקום ומהווה סכנה לה ולילדיה.

צפו: כך נראית הדירה בזמן גשם

האישה, אשר שמה שמור במערכת פנתה אל פורטל ועיתון זהר הצפון לאחר שלדבריה מאסה בהתנהלות של חברת עמיגור בכרמיאל. ״אני מתגוררת עם ילדיי במשך 7 שנים בדירה הזו, בקומה אחרונה. בכל פעם שיש גשם יש לנו מבול בתוך הבית.

הסיפור חוזר על עצמו בכל שנה – הגג מטפטף ודולף, ואני לא מתכוונת לרטיבות קלה אלא טיפות מים של ממש שנופלות על הרצפה. גם לשים דליים לא יעזור, כי המים מטפטפים לאורך כל התקרה בדירה. לאחרונה הבן שלי החליק על הרצפה הרטובה, רק בנס הוא לא נפגע. החורף הנוכחי קשה במיוחד בשל כמויות הגשם האדירות, כולם אומרים שאלה גשמי ברכה, עבורי הם גשמי קללה״.

לדברי האישה, מזה שבע שנים היא פונה ומתריעה בפני עמיגור על בעיית הרטיבות: ״בכל פעם שאני מתלוננת, החברה אומנם שולחת עובדים לתיקון הגג, אבל הקבלנים שמגיעים לא מבצעים את העבודה כמו שצריך, הם לא מצליחים לאטום את הגג ולפתור את הבעיה״, היא אומרת.

האישה מציינת כי בנוסף לדליפה בתוך הדירה, חדרה הרטיבות למערכת החשמל: ״המצב מסוכן מאוד, יש מים בארון החשמל המשותף בחדר המדרגות. היה לנו קצר לפני כשבועיים, המפסק של דוד השמש התפוצץ וקפץ מהקיר בגלל הרטיבות הקשה. אני מדליקה את הבוילר עם נעל או חפץ אחר כדי שלא להתחשמל. הילדים שלי חוזרים מבית הספר לבית קר ומלא במים. זה לא חיים… ככה אני והילדים אמורים לחיות? אלה תת תנאים ויותר מכך, זה מסוכן!״

כנסו לקרוא עוד בפורטל זהר הצפון:

בעקבות הליקויים הרבים בדירה, החליטה האישה לשלוח את הילדים להתגורר באופן זמני אצל אימה מחוץ לעיר: ״הילדים בשלב זה לא בבית וגם לא בלימודים. אנחנו לא יכולה להתגורר בדירה כרגע, במיוחד לאור הגשמים. אף אחד לא לוקח אחריות למרות שהיו אצלי מהרווחה והתרשמו לרעה ממצב הדירה והנזקים בה״.

בתגובה לפניה נמסר על-ידי חברת עמיגור: ״עם קבלת פנייתה של (הדיירת) נשלח קבלן של עמיגור לבדוק הנושא ואכן קיימת נזילה, אשר אינה נובעת מהדירה אלא מגג המבנה המשותף, שהאחריות לאחזקתו מוטלת על ועד הבית ו/או על כלל בעלי הדירות בבית המשותף, כאשר עמיגור נושאת בעלות היחסית עבור הדירות שבניהולה. למרות שתיקון הליקויים בגג הבית המשותף אמור להתבצע ע"י ועד הבית, בשים לב לנסיבות, עמיגור ביצעה באופן מיידי לאחר קבלת הפנייה תיקונים מקומיים על מנת לעצור הנזילות תוך פנייה לקבלת חוות דעת יועצי איטום לגבי פתרונות מלאים, ובימים הקרובים אמורים להתחיל בביצוע עבודות איטום מקיפות שיתנו פתרון מלא לבעיה״.

עוד נמסר מעמיגור כי ״מדובר בבית משותף בו מרבית בעלי הזכויות הינם בעלי זכויות פרטיים (קיימות בבניין 38 דירות כאשר 25 מהן בבעלות פרטית, רק 13 דירות מנוהלות על ידי עמיגור). עניין זה, מעלה שוב בעיה כאובה של בתים שנוהלו בעבר באופן מלא ע"י עמיגור שדאגה בעבר הן לדירות והן לשטחים המשותפים. לצערנו, מבצעי מכירות הדירות הפכו את הדירות שבניהול עמיגור למיעוט בבתים אלו, והם ייצאו מטיפולה השוטף של עמיגור״.

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …


תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    גועל נפש עמיגור=חלם! ועושר!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.