בית / חדשות / חברה / כוחה של נחישות: צעיר שמאובחן כאוטיסט מקים קבוצת קט-רגל
יהב אנג׳ל אוטיסט אוטיזם קבוצת קטרגל בעלי מוגבלויות כרמיאל

כוחה של נחישות: צעיר שמאובחן כאוטיסט מקים קבוצת קט-רגל

שתפו

יהב אנג׳ל מכרמיאל שמאובחן על הרצף האוטיסטי יוזם הקמת קבוצת קט-רגל לבוגרים בעלי מוגבלויות במסגרת המתנ״ס. הסיבה: ״אין מספיק חוגים ופעילויות עבורנו״

מאת גיל דובריש

בשנת הפעילות הקרובה תיפתח בכרמיאל קבוצת קט-רגל מיוחדת שמיועדת לבוגרים מעל גיל 18 בעלי מוגבלויות שונות. מה שמיוחד בקבוצה, הוא שהיוזם והמקים שלה מאובחן בעצמו על הרצף האוטיסטי.

מי שעומד מאחורי הקמת הקבוצה הוא יהב אנג'ל, בן 22 מכרמיאל שמגדיר את עצמו כ״אוטיסט גאה״. הוא מאובחן על הרצף ברמה גבוהה, סיים את לימודיו בכיתות גפן – כיתות תקשורת באורט כרמים, התנדב בשירות לאומי בתחום החינוך המיוחד ביחד עם צעירים נוספים שנמצאים על הרצף, מתגורר עם הוריו ועובד כיום בעבודה מועדפת במפעל קומטל בתפן.

יהב שמתאמן בריצה במסגרת קבוצת אתגרים לבעלי מוגבלויות אומר כי בכרמיאל קיים מחסור גדול בכל הקשור לפעילות פנאי לבעלי מוגבלויות: ״כשחזרתי לכרמיאל לאחר השירות הלאומי הבנתי שקיים בעיר מחסור גדול בפעילויות ובחוגים לחבר'ה בעלי מוגבלויות בכל טווחי הגילאים, מגיל הגן ועד לבוגרים. לי ולחבריי אין כל-כך לאן לפנות ולמלא את הזמן הפנוי שלנו בפעילות ספורט. אנחנו לא רוצים לשבת בבית בחוסר מעשה אלא להשתתף בפעילויות. הבנתי שאין מודעות לצרכים של בעלי מוגבלויות״.

בעקבות המצוקה, העלה יהב רעיון להקים קבוצת קט-רגל במסגרת רשת המתנ״סים לבעלי מוגבלויות מגיל 18 ומעלה שתאפשר להם ליהנות ממפגש חברתי ומפעילות גופנית. לאחר שהתייעץ עם הוריו, חברים ובעלי מקצוע, החליט להוציא את היוזמה לדרך. רפי ארז, מאמן כדורגל ותיק, ילווה וידריך את הקבוצה מטעם רשת המתנ״סים.

פוסט בנושא הקמת הקבוצה שפירסם יהב ברשת הפייסבוק, זכה לתגובות חמות רבות ולפרגון גדול. ״קיבלתי הרבה מאוד חיזוקים ועידוד. אמא ואבא שמחים ותומכים וגם החברים. המטרה העיקרית שלי היא להראות שאנחנו כקבוצה מאוחדת יכולים ומסוגלים כמו כולם להגיע להישגים גבוהים ככל האפשר״ הוא אומר.

מפגש ההיכרות של הקבוצה צפוי להתקיים ב-3 בספטמבר. הפעילות תיערך במגרש הסינתטי של בית הספר אופק מדי יום שלישי בערב. לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם יהב בטלפון הנייד שלו, 054-83-44-396.

כנסו לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

שימו כפפות ומסכה ובואו לעזור ב"מתחברים לנשמה"

שתפומערכת פורטל זהר.נט צוות נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי – משרד עו"ד, נוטריון וגישור בכרמיאל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.