בית / חדשות / חדשות כרמיאל / כוח נשי: כרמיאל בראש הרשויות המקומיות בארץ בייצוג נשים במועצה
שיעור נשים מועצת העיר כרמיאל 2018-05

כוח נשי: כרמיאל בראש הרשויות המקומיות בארץ בייצוג נשים במועצה

שיעור הנשים במליאה בכרמיאל הוא פי 3 מהממוצע הארצי. האם המצב ישאר כך גם לאחר הבחירות באוקטובר?

מאת גיל דובריש

חברת דן אנד ברדסטריט ישראל בדקה את שיעור הנשים המכהנות במועצות העיר ברשויות המקומיות. כרמיאל, שנכללת בקטגוריית הערים הבינוניות, נמצאת למעלה בצמרת, שיעור הנשים המכהנות במועצת העיר מגיע ל-41% מכלל חברי המועצה. רעננה מובילה את הקטגוריה (42%) ומיד אחריה מדורגות כרמיאל וגבעתיים. גם עיריות רמת השרון, הרצליה וכפר סבא בולטות בתחום זה. כרמיאל יוצאת דופן ברשימה – היא העיר היחידה ברשימה זו שנמצאת בפריפריה. הממוצע הארצי עומד על 16% נשים בלבד במועצות המקומיות, בכרמיאל שיעור הנשים במליאה הוא כמעט פי שלוש.

מבין הערים הבינוניות, בעיריות הבאות לא מכהנות נשים במועצת העיר – עפולה, אום אל פחם, רהט, בני ברק, בית"ר עילית, מודיעין עילית. בעיריית רמלה אחוז הנשים המכהנות במועצת העיר הוא הנמוך ביותר ועומד על כ-6%. יצויין כי בקטגוריה זו, אין אף רשות מקומית שבה מכהנת אישה בתפקיד ראש העיר.

אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בדן אנד ברדסטריט: "אחוז הנשים הממוצע במועצות העירוניות הינו נמוך מאוד ועומד על 16% בלבד. ייצוג הולם ושוויוני הינו מרכיב מהותי בניהול התקין של כל עיר וביכולת שלה לתת מענה לצרכים של כלל תושביה. השונות הרבה בנתוני הערים רק מחזקת את העובדה שאי השוויון המגדרי במועצות הערים אינו מחויב המציאות וניתן לשינוי באמצעות הגברת המודעות לחשיבות הנושא ויצירת סביבת עבודה המעודדת שיח מגוון לטובת שיפור איכות חייהם של התושבים״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כרמיאל ג׳יפ הפוך

צומת שגיא – הדקל בכרמיאל: נהג ג׳יפ איבד שליטה והתהפך

קצת אחרי חצות איבד נהג ג׳יפ שליטה, פגע בתמרורים ועקר עמוד חשמל לפני שהתהפך על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable