שעון מים תאגיד עין כרמים מים וביוב כרמיאל
מד מים. תמונת אילוסטרציה

כך ינסו העירייה ותאגיד עין כרמים להציל חיי קשישים עריריים

שתפו

במסגרת מיזם חדש של זק״א יבוצע מעקב אחרי צריכת המים בבתי קשישים המתגוררים לבדם. ראש העיר: המטרה – למנוע מקרים שבהם קשישים עריריים נמצאו בביתם ללא רוח חיים

מערכת פורטל זהר.נט

עיריית כרמיאל ותאגיד המים והביוב עין כרמים יטלו חלק במיזם חדש של ארגון זק״א שמטרתו סיוע בהצלת חייהם של קשישים עריריים.

במסגרת המיזם, ייעשה שימוש במערכת קריאת מד המים מרחוק (קר״מ) למעקב אחרי צריכת המים של קשישים עריריים המתגוררים לבדם. בעירייה ובתאגיד עין כרמים מקווים כי אם תתקבל במערכת הממוחשבת התרעה על הפסקה בצריכת המים, ניתן יהיה לאתר במהירות קשישים הנמצאים בסיכון, להגיע לבתיהם ואף להספיק להציל את חייהם. בשלב הראשון ישתתפו כמה עשרות קשישים בפיילוט. לפני התחלת המיזם, המנהל לשירותים חברתיים בעירייה ידאג ליצור קשר עם הקשישים שיטלו חלק בתוכנית על מנת להסביר להם על המיזם.

משה קונינסקי. צילום: אייל מן

ראש העיר ויו"ר דירקטוריון תאגיד עין כרמים משה קונינסקי מסר: "לקחנו צעד משמעותי בהצטרפות העיר כרמיאל למיזם חסר תקדים אשר מטרתו למנוע מקרים שבהם נמצאים קשישים עריריים בביתם ללא רוח חיים ימים רבים לאחר מותם. מדובר במיזם מציל חיים שיוביל תאגיד המים עין כרמים יחד עם המנהל לשירותים חברתיים, במסגרתו יבוצע מעקב אחר צריכת המים של קשישים עריריים, וניתן יהיה לאתר קשישים בסיכון".

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

לדברי קונינסקי, "כרמיאל הינה מבין הערים הראשונות שהצטרפו ליוזמת זק"א בראשות ידידי יהודה משי זהב, בשיתוף הרשות הממשלתית למים וביוב. אין לי ספק שנוכל למנף את המיזם יחד עם תאגיד המים לאוכלוסייה רחבה יותר בעלת צרכים מיוחדים במיוחד לנוכח התקופה שבה אנו מצויים"

מנכ״לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה. צילום: אור דודק
מנכ״לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה. צילום: אור דודק

מנכ"לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה ציינה: "אני רואה חשיבות רבה במיזמים קהילתיים וגאה לקחת חלק במיזם חשוב ומציל חיים. בשלב הראשון של המיזם, תוגדר קבוצת "פיילוט זהב" של כ-50 קשישים, אשר יוגדרו במערכת הקר"מ ועליהם נבצע מעקב צמוד. ככל שלא תהיה התקדמות במד המים ביחס למאפייני הצריכה, או אי שימוש במים, נדווח למנהל לשירותים חברתיים בעירייה להמשך טיפול מול התושב".

לדברי אבוחצירה, "טכנולוגיית הקר"מ (קריאה מרחוק) מאפשרת לנו היום ליידע תושבים באופן כמעט מיידי על כל שינוי בצריכת המים אשר יכולה להעיד על חשד לנזילה. מיותר לציין כי מדובר בחיסכון רב של מים ועלויות מיותרות לתושבים. התאגיד ילווה את הפיילוט באופן צמוד וככל שיתגלו גם צריכות מים גבוהות אצל הקשישים ביחס לממוצע, נסייע בטיפול ככל שניתן".

כתבה מעניינת:

קייס אפריים לאווי צילום ארכיון

כבוד: קייס אפרים לאווי מכרמיאל מונה לקייס של מחוז חיפה

שתפו לאווי (35) הוא הקייס יוצא אתיופיה הראשון שהינו יליד הארץ: אני נכנס לתפקיד שיש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.