תאונת אופנוע. צילום: איתי גבאי

כך עבר חול המועד על כוחותינו

שתפו

לא מעט אירועים התרחשו בכרמיאל ובאזור במהלך חול המועד, אלה רק חלק מתוכם

בזמן שרובנו נחנו, טיילנו עם המשפחה ואכלנו לא מעט, כוחות השיטור, המשטרה, מד״א, איחוד הצלה וכיבוי אש, היו עסוקים במגוון אירועים בכרמיאל ובאזור. אז איך עבר חול המועד? הנה לקט חלקי מאירועי השבוע וחצי האחרון.

– במוקד 101 של מד"א במרחב אשר, התקבל ביום שישי 6.10, דיווח על רוכב אופנוע שנפגע מרכב בשדרות נשיאי ישראל, סמוך לקניון לב כרמיאל. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לרוכב, צעיר בן 23, טיפול רפואי. הצעיר שנפצע באורח בינוני וסבל מחבלות בגפיים, פונה לבי"ח בנהריה.

– ביום שני 9.10, פרצה שריפה במפעל ברחוב המתכת באזור התעשייה בכרמיאל. צותי כיבוי חשו למקום והשתלטו על הדליקה. לא היו נפגעים, אך למבנה נגרם נזק.

– משטרת ישראל ממשיכה להשקיע מאמצים רבים ופועלת בכל המישורים במטרה למגר את התופעה של שימוש בירי בסכסוכים בחברה הערבית. בתאריך 7.10 סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, ביצעו 3 חשודים ירי באויר בכפר כמאנה, בסמוך לביתו של תושב מקומי (24). בנוסף נם ניפצו את חלונות ביתו וריכבו של הצעיר שחנה בסמוך. לא היו נפגעים בארוע, הרקע לאירוע – ככל הנראה סכסוך כספי. שוטרים שהוזעקו למקום אספו ממצאים ופתחו בחקירת הארוע ובמסגרתה נעצרו החשודים (21,23,34 כולם תושבי כמאנה). העצורים הובאו עם צאת השבת לדיון בבקשה להארכת מעצרם בבימ"ש שלום בחיפה.

בעראבה נורו יריות והושלך רימון הלם לעבר ביתו של תושב המקום. לא היו נפגעים אך נגרם נזק. שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למקום, אספו ממצאים, ביצעו סריקות לאיתור חשודים ופתחו בחקירת הארוע.

במג'ד אל כרום בתאריך נורו יריות באויר משני קטנועים חולפים אין נפגעים ולא נגרם נזק. שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למקום ביצעו סריקות לאיתור חשודים שבמהלכם נעצרו 3 חשודים בשנות ה-20. כמו כן נתפסו 2 קטנועים. החשודים הובאו לבית משפט השלום בעכו לדיון בבקשה להארכת מעצרם.

בתאריך 10.10, הוזעקו שוטרים לכפר ראמה, בעקבות דיווח על מציאת רימון בחצר ביתו שבו מתגורר תושב הכפר (53). כוחות משטרה גדולים חסמו את הרחובות הסמוכים וכאמצעי בטיחות הרחיקו תושבים מבתים הסמוכים למקום מציאת הרימון. מבדיקת חבלני משטרת ישראל הוברר כי מדובר ברימון רסס ללא ניצרה שככל הנראה הושלך למקום. הרקע לארוע טרם ברור. לא היו נפגעים. נפתחה חקירה.

– במהלך ימי החג, איתרו שוטרי ומתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ גליל-כרמל, צנחן מצנח רחיפה שנקלע למצוקה ונחת בסבך בשטח הררי באזור כרמיאל.

הצנחן (48), תושב מרכז הארץ קפץ עם מצנח רחיפה מהר האר"י אך נקלע למצוקה בעת הריחוף וצנח בשטח סבוך ליד ראמה. הוא אומנם הצליח לנחות בלי פגע, אולם איבד את דרכו ובשל תוואי השטח גם לא יכול היה לנוע. מכיוון שהצנחן היה מצויד במכשיר סלולרי, הוא הצליח להעביר דיווח לחברו, אשר עידכן את מוקד 100. כוחות משטרה בסיוע אמצעים טכנולוגיים ובסיוע מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ גליל-כרמל, הצליחו לאתר את מיקומו של הצנחן ולתקשר עימו. עם הגעת המחלצים אל המקום, נבדק האיש ע״י חובש של היחידה וכשהתברר שהצנחן לא נפגע חילצו אותו אנשי היחידה בצעידה רגלית.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.