נהריה תמונה נוף

כך תראה נהריה בעוד 20 שנה

שתפו

הוועדה המחוזית  אימצה מסמך מדיניות לפיתוח נהריה בעשרים השנה הקרובות שנועד להכפיל האוכלוסייה ל-120,000 נפש

מערכת פורטל זהר.נט

הוועדה המחוזית צפון החליטה לאמץ את מסמך המדיניות לפיתוח נהריה לשנת 2040, שנועד לתכנן את הגדלת האוכלוסיה מ-66,000 נפש כיום ל-120,000 איש, כמעט כפול. זאת תוך שימוש בתהליכי התחדשות עירונית.

לפי המסמך, נהריה מסוגלת להגיע אף לאוכלוסיה של כ-200,000 נפש וזאת כמעט מבלי לגעת בשטחים הפתוחים אלא במסגרת התחדשות עירונית ומילוי של שטחים ריקים בין בניינים.

בניתוח שנעשה במסגרת הכנת המסמך, נמצאו מספר ליקויים תכנוניים, בהם: נהריה חצויה ע"י כביש 4, אין קשר בין העיר לחוף הים, הפוטנציאל המלא של אזור התעשייה לא ממוצה והוא לא בנוי במלואו, שני שליש מהעיר באזור נמצאים בסכנת הצפה ובעיות ניקוז קשות ובבתי הספר העל-יסודיים ישנה מצוקת קרקעות . כמו כן, מתברר כי נהריה מתמודדת עם איום הגברת הקיטוב בין חלקה המזרחי לחלקה המערבי. מצד שני, מודגש במסמך  הפוטנציאל התיירותי של העיר ואת הנחלים באזור.

עיקר ההמלצות: להתחיל את ההתחדשות העירונית בשכונות הנמצאות ממזרח לכביש 4 והוקמו כשיכונים בשנות החמישים והשישים, כמו גבעת כצנלסון, קרית יוספטל, גבעת אוסישקין ועוד. בנוסף, מוצע להאיץ את הפיתוח לאורך צירי הכבישים 4 ו-89 כשדרות עירוניות עם פיתוח אורבני.

במסגרת המסמך מוצע להקים מערכת שדרות שמחברות בין הצד המזרחי לצד המערבי של העיר, מערכת שבילי אופניים ושידרוג סביבת הנחלים געתון וגולה.

כתבה מעניינת:

עיר בבידוד בית

שתפומערכת פורטל זהר.נט ההנחיות החדשות של הממשלה נכון למוצאי שבת, בצל ההתפשטות של נגיף הקורונה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.