בדק בית לפני קניית דירה צילום אילוסטרציה פריפיק
צילום אילוסטרציה: פריפיק

כל מה שצריך לדעת על בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

זה לא סוד שמצב הנדל"ן בארץ הוא מאוד לא פשוט ומחירי הדירות נמצאים במגמת עלייה מתמדת כבר למעלה מעשור, מה שמרחיק זוגות צעירים רבים מדירה משלהם, בוודאי אם מדובר בדירות חדשות מן הקבלן. אנשים רבים מצאו פתרון לכך – רכישת דירה מיד שנייה, מה שמוזיל את העלויות באחוזים רבים. זה לא משנה אם אתם רוכשים דירה להשקעה או למגורים, ביצוע בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן היא צעד חובה על מנת להבטיח את תקינותה של הדירה. במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על הנושא.

בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן – מה זה?

בבדיקה זו בודקים את הנכס על מנת לאתר ליקויי בנייה, ז"א: לקבל תמונת מצב מדויקת ומדוקדקת בנוגע למצבו של הנכס. בבדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן מהנדס בודק את הדירה או הבית ובסוף הבדיקה מגיש רשימות המתארות את המצב הפיזי של הנכס ויתארו באופן מדויק ונהיר אילו רכיבים, מערכות או תשתיות יש לתקן או להחליף בנכס.

בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן – מדוע זה חשוב?

כפי שציינו מעלה, מצב הנדל"ן בארץ נמצא במגמת עלייה מתמדת בעשור האחרון ומחירי הדירות בשחקים. אנשים מוציאים את מרבית ממונם על מנת לממש את החלום ולרכוש דירה, ואפילו שדירות יד שנייה או בתים ישנים הם זולים בהרבה מדירות חדשות מן הקבלן, עדיין מדובר בסכום לא מבוטל של כסף. לכן בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן יכול להבטיח לכם שהדירה שרכשתם היא אכן ראויה, ובמידה וישנם ליקויים שלא הוצגו על ידי המוכר, ניתן להעמיד את תיקונם כתנאי לקניית הדירה או לפחות להוזלה במחיר. כל זאת בשקיפות, מקצועיות ואובייקטיביות על ידי מהנדס מקצועי שהוסמך לכך. חשוב לא לוותר על שלב זה, שכן המחיר של בדק בית קטן בהרבה לעומת הסכום אותו אתם נדרשים לשלם על הנכס, לכן כדאי לחסוך לכם כמה שיותר כאבי ראש להמשך ולסייע לכם להיכנס לדירה או להשכירה בראש שקט, כאשר אתם יודעים שהכל תוקן ובא על מקומו.

בדק בית לפני קניית דירה יד שנייה או בית ישן – לאן פונים?

ישנן חברות המתמחות בביצועי בדק בית הכוללות צוות של מהנדסי בניין, פקחי בנייה מורשים, שמאי דירות, ועוד אנשי מקצוע שעיקר עבודתם היא להעריך באופן אובייקטיבי נזקים ועלויות בתחום הנדלן. לאחר ביצוע הבדיקה אתם מקבלים מחברת בדק הבית פירוט מלא של כל הליקויים והבעיות שנמצאו בנכס, במיוחד אם מדובר בבית ישן (ועדיין בארץ ישנם בניינים רבים שנבנו לפני 50-60-70 שנים בהן ניתן למצוא ליקויים רבים).

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

לימודי שימור מבנים – מה לומדים בתואר?

שתפומערכת פורטל זהר.נט שכונות ותיקות רבות בערי ישראל עוברות בזמן האחרון תהליך של ׳מתיחת פנים׳, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.