בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / כמה התחלות בנייה יש בכרמיאל?
חדשות כרמיאל

כמה התחלות בנייה יש בכרמיאל?

מחקר שערכה חברת אלדר צפון, מצא כי העיר מדורגת במקום העשירי בצפון במספר התחלות הבניה

מערכת זהר הצפון

הנדל”ן בצפון הארץ רותח. אלפי דירות חדשות מוקמות בימים אלה בכל האזור, כך עולה מניתוח נתוני הלמ”ס ומשרד השיכון שביצעה אלדר צפון.

המחקר בדק באילו יישובים יש הכי הרבה בנייה פעילה – כלומר יחידות דיור הנמצאות בשלבים שונים של בנייה. על פי הנתונים עפולה היא העיר עם הפעילות הנדל”נית השוקקת ביותר. בעפולה יש כיום 2063 יחידות דיור הנמצאות בשלבים שונים של בנייה. כרמיאל, לעומת זאת מדורגת במקום העשירי מבין יישובי הצפון, עם נתון של 365 התחלות בניה. רוב הבנייה בעיר נמצאת בשכונת מכוש היוקרתית. בין החברות שבונות במתחם נמצאות צמח המרמן ופרץ בוני הנגב. מדובר בנתונים הנכונים לתקופה האחרונה, והם צפויים להשתנות כאשר תחל הבנייה המסיבית בשכונה החדשה, רמת נבון, שאמורה להכיל בשלב הראשון מאות יחידות דיור (מתוך כ-2700 יח”ד בסך הכל).

לדברי ערן עמור, מנהל חטיבת אלדר צפון, יש לזכור כי הבנייה המאסיבית לא אומרת שהיצע הדירות גדל. “צריך לזכור כי חלק גדול המדירות הנמצאות בשלבים שונים של בניה כבר נמכרו. בפרויקטים רבים הם נמכרו עוד לפני שהחלה הבנייה. לכן, המאמץ צריך להיות עתידי. כלומר לתכנן ולאשר עכשיו כמה שיותר פרויקטים כדי להגדיל את היצע הדירות בעוד שנה-שנתיים” אומר עמור.

שתפו

כתבה מעניינת:

גיא מרציאנו רקע עירייה קולאז 2019-02

״אלפי בתי אב בכרמיאל לא מקבלים את מלוא ההנחה בארנונה״

הציטוט שייך לחבר האופוזיציה גיא מרציאנו, שטוען: האזרחים הוותיקים והמשפחות החד-הוריות לא בראש מעייניו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable