שביל אופניים כרמיאל. צילום: עמותת אור ירוק 2018-07

כמה כרמיאלים רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?

שתפו

בדיקת אור ירוק בכרמיאל ובסביבתה העלתה כי 77% מהרוכבים בכרמיאל לא חבשו קסדה לראשם, 43% רכבו על המדרכות

מערכת זהר הצפון

בחודשי הקיץ, כאשר שעות האור והפנאי מרובות ומזג האוויר מאפשר זאת, מעבירים בני נוער רבים את שעות היום ברכיבה על אופניים, אך כמו שמתברר מתצפית חדשה שביצעה עמותת אור ירוק, רובם לא מכירים או מודעים לחוקי התנועה שחלים עליהם וכתוצאה מכך הם מסכנים את עצמם ואת יתר משתמשי הדרך.

לאחרונה יצאו מתנדבי עמותת אור ירוק, ביניהם חברי קבוצות הנוער לכבוד שניאור חשין בשיתוף FIDF ומלגאי תכנית המלגות אימפקט, לבחון האם רוכבי האופניים רוכבים בצורה מסוכנת ובניגוד לחוק. המתנדבים ערכו את התצפיות ב-125 רשויות ונצפו במהלכן כ-3,600 רוכבים. בין היישובים שנבדקו, נכללה גם כרמיאל.

הפרמטרים שנבדקו:
– האם הרוכבים חבשו קסדה
– האם הרוכבים רכבו על המדרכה בניגוד לחוק
– האם הרוכבים צייתו לרמזורים ולתמרורים
– האם הרוכבים התעסקו בנייד בזמן הרכיבה
– הימצאות שביל המיועד לרכיבת אופניים במקום

בבדיקה שנערכה בכרמיאל, התברר כי 77% מהרוכבים לא חבשו קסדה לראשם ובכך סיכנו את עצמם בפגיעה במקרה של נפילה. 43% מהרוכבים רכבו על המדרכה וסיכנו את הולכי הרגל. 34% לא צייתו לרמזורים ולתמרורים. נתון חמור במיוחד: 9% מהרוכבים התעסקו בטלפון הנייד ברכיבה. ב-45% מן התצפיות לא נראו שבילי אופניים במקום.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בחודשי הקיץ ובחופשה יותר ויותר רוכבי אופניים נמצאים בדרכים. אופניים הם כלי פופולארי, זול, ידידותי לסביבה ותורם לכושר הגופני. אך לצד כל היתרונות הרוכבים מצויים בסכנה שכן אין להם שכבת הגנה או אביזרי בטיחות כפי שיש לנהגים ברכבים ולכן כל פגיעה בהם עלולה להיות קטלנית. מדינת ישראל משלמת מחיר יקר על התעלמותה מרוכבי האופניים במשך שנים, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב לקדם ביחד עם הרשויות המקומיות סלילת שבילי רכיבה רצופים ובטוחים עבור הרוכבים ובכך נוכל לצמצם את מספרי הנפגעים ולמנוע את הרוכב ההרוג הבא".

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …


תגובה אחת

  1. א. תשתיות פח מייצרים התנהגות פח.
    ב. סקר בריטי משנת 2016 מצא כי 14% מתוך הנהגים מודים בכך שהם מצלמים תמונות או וידאו בזמן הנהיגה וזה נפוץ יותר בקרב צעירים.
    ג. המדינה מתנכרת לרוכבים – הרמזורים מתעלמים מהם , התשתיות מכוונות לשרת מכוניות – זה יוצר ניכור בתגובה – לדוגמה אם אתה מרגיש שממילא המכוניות עוברות קרוב מידי ואין שביל – זה מפתה רוכבים לעבור את הרמזור לפני המכוניות ולהמלט קדימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.