צילום אילוסטרציה

כמה נהגים בכרמיאל נקנסו בשנים האחרונות בגין שימוש בטלפון סלולרי?

שתפו

כרמיאל מדורגת במקום ה-33 בארץ במספר הקנסות, המספר המדוייק – בתוך הכתבה. בעמותת אור ירוק טוענים כי האכיפה המשטרתית נמצאת דווקא בירידה בשנים האחרונות בשל מצוקת תקציב

מערכת זהר הצפון

לסמס, להתקשר, לבדוק מה קורה בפייסבוק או באינסטגרם, אלו רק מקצת הפעולות שנהגים רבים מבצעים תוך כדי נהיגה, ובכך מסכנים את חייהם, חיי הנוסעים ברכב וכן רכבים אחרים בכביש.

בשעה וחצי השנים האחרונות, מתחילת 2008 ועד קיץ 2015, נרשמו לנהגים בכרמיאל לא פחות מ-2581 דו”חות בגין שימוש במכשיר סלולרי בזמן נהיגה. מדובר על כ-345 דו”חות בממוצע בכל שנה, כמעט דו”ח אחד ליום.

כרמיאל נמצאת במקום ה-33 בארץ בכמות הדו”חות לנהגים, אחרי ישובים כמו נהריה, עכו ועפולה, אך מעל קרית מוצקין, טירת הכרמל, מגדל העמק ובית שמש.

על אף האכיפה הרבה, בעמותת אור ירוק הנאבקת נגד הקטל בכבישים, טוענים כי בשנים האחרונות דווקא יש ירידה בכל רחבי הארץ בכמות הדו”חות וזאת מתוך צמצום בכוח האדם האחראי על האכיפה. מתוך הנתונים ניתן לראות כי באופן כללי חלה ירידה חדה (מעל ל-40%) במספר הדו”חות בגין שימוש בטלפון הסלולרי בשנים 2012-2014 וזאת על אף שבאגף התנועה מעריכים כי היסח דעת הוא הגורם מספר אחת לתאונות כיום.

יו”ר עמותת אורי ירוק, שמואל אבוהב, אומר כי הקיצוץ בניידות ובשוטרי התנועה פוגע אנושות בהרתעה ובאכיפה ולכן נהגים לא חוששים מהמשטרה וממשיכים להתעסק בטלפון בזמן נהיגה.

לדברי אבוהב, “אגף התנועה מודה שמדובר בגורם מרכזי בתאונות הדרכים אבל בשל מצוקת התקציב לא מסוגל להגביר את האכיפה. מדובר בעבירה חמורה אשר גבתה את חייהם של רבים ולכן משרד התחבורה חייב לחזק את משטרת התנועה כדי שזו תתמקד ותתפוס את אותם עבריינים שמתעסקים בטלפון הסלולארי בזמן נהיגה”.

כתבה מעניינת:

פסטיבל המחול צילום ארכיון אלכס הובר

בצל הקורונה: פסטיבל מחול בכפוף לתו הירוק

שתפושינויים קלים בלבד בפסטיבל בשל ההנחיות: מתחם הרקדות נוסף והעתקת מופע ריקודים סלוניים לאוויר הפתוח. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.